• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ გარდაბნის მუნიციპალიტეტში მომხდარი განზრახ მკვლელობი...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ გარდაბნის მუნიციპალიტეტში მომხდარი განზრახ მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია 1 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტისა და სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1969 წელს დაბადებული, წარსულში მკვლელობისთვის ნასამართლევი კ.შ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ დაკავებულმა მიმდინარე წლის 5 თებერვალს, გარდაბნის მუნიციპალიტეტში, მარტყოფთან მდებარე ღვთაების მონასტრის ტერიტორიაზე, ერთ-ერთ კელიაში, 1958 წელს დაბადებულ რუსეთის მოქალაქეს - ი.დ.-ს ნაჯახის გამოყენებით კისრის არეში დაზიანება მიაყენა, რის შედეგადაც იგი გარდაიცვალა. კ.შ. შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა ბრალდებული მომხდარიდან მალევე დააკავეს. პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი - ნაჯახი ნივთმტკიცების სახით ამოიღო.

• Murder case in Gardabani solved by the Ministry of Internal Affairs – one person...
The officers of Kvemo Kartli and Samegrelo-Zemo Svaneti Police Departments, as a result of immediate operative-search and investigative activities, detained previously convicted for murder, K.Sh. (DoB 1969) for premeditated murder.
Investigation established that on February 5, detainee inflicted injury in back area to the citizen of Russia - I.D. (DoB 1958) with an axe and fled from the place of crime. Due to the received injuries, the victim died at the place of crime. The incident took place in one of the monastic cells of “Gvtaeba” monastery, located in Martkopi, Gardabani municipality.
Law enforcers managed to detain K.Sh. shortly after the murder.
The weapon of crime - axe, was seized by the law enforcers as evidence.
Investigation on the fact of premeditated murder is in progress under the article 108 envisaged by the Criminal Code of Georgia.