• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ განზრახ მკვლელობის მცდელობისთვის ძებნილი პირი დააკავ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ძველი თბილისის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით ძებნილი, 1994 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ბ.ღ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ აღნიშნულმა პირმა მიმდინარე წლის 29 მაისს, თბილისში, უზნაძის ქუჩაზე, "აფხაზეთის განათლების ცენტრის" მიმდებარე ტერიტორიაზე, ცივი იარაღის გამოყენებით სხეულზე ჭრილობები მიაყენა 1999 წელს დაბადებულ ლ.ს.-ს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ბრალდებული პირის იდენტიფიცირება მალევე მოახდინეს, მიმდინარე წლის 31 მაისს ბ.ღ.-ს ბრალი დაუსწრებლად წარუდგინეს. 2 ივნისს კი, მოსამართლის განჩინებისა და პროკურორის დადგენილების საფუძველზე, ბ.ღ. ძებნილად გამოცხადდა.
სამართალდამცველებმა ბრალდებული, ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შემდეგ, თბილისში დააკავეს.
გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 19-108-ე მუხლით გრძელდება, რაც განზრახ მკვლელობის მცდელობას გულისხმობს და 7-დან 15 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.

• The Ministry of Internal Affairs arrested one person wanted for the attempted pr...
The officers of Old Tbilisi Police Main Division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs arrested B.G. (DoB 1994) wanted for premeditated murder.
The investigation established that on May 29 of the current year, on Uznadze Street in Tbilisi, near the "Abkhazian Education Center", the detainee wounded L.S. (DoB 1999) with a cold steel and fled the scene.
As a result of operative and investigative activities, the law enforcers soon identified the accused, and on May 31 of the current year, B.G. was charged in absentia. On June 2, based on the relevant Court and Prosecutor’s decision B.G. was declared as wanted.
The accused person was detained by the law enforcers in Tbilisi after operative-investigative activities.
The investigation is underway under Article 19-108 of the Criminal Code of Georgia, which stipulates attempted premeditated murder which envisages from 7 to 15 years of imprisonment.