• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ განზრახ მკვლელობის მცდელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნ...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ განზრახ მკვლელობის მცდელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია ერთი პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ისანი-სამგორის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1984 წელს დაბადებული ნ.შ. განზრახ მკვლელობის მცდელობის ფაქტზე, თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 25 აგვისტოს ნ.შ.-მ, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, 1981 წელს დაბადებულ გ.ბ.-ს, ცივი იარაღით, მუცლის არეში ჭრილობა მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა ნ.შ. ცხელ კვალზე დააკავეს.
დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ნივთმტკიცებად არის ამოღებული.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 19-108-ე მუხლით მიმდინარეობს, რაც განზრახ მკვლელობის მცდელობას გულისხმობს.

• Ministry of Internal Affairs AS A RESULT OF IMMEDIATE ACTIVITIES sOLVED CASE OF ...
Ministry of Internal Affairs AS A RESULT OF IMMEDIATE ACTIVITIES sOLVED CASE OF ATTEMPTED PREMEDITATED MURDER - one person detained
The officers of Isani-Samgori Police Main Division of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result immediate operative and investigative activities, detained N.Sh. (DoB 1984) in Tbilisi for attempted premeditated murder.
The crime committed envisages from 7 to 15 years of imprisonment.
Investigation established that on August 25 of the current year, N.Sh. on the basis of conflict stabbed in the abdomen area with a cold steel G.B. (DoB: 1981) and fled from the crime scene.
Law enforcers managed to detain N.Sh. in several hours after the crime took place. The weapon of crime- knife, was seized as an evidence.
Investigation is in progress on the fact of attempted premeditated murder, article 19-108 of the Criminal Code of Georgia.