• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ განზრახ მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მცხეთა-მთიანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, რუსეთის ფედერაციის მოქალაქე, 1980 წელს დაბადებული ვ.გ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით, ყაზბეგში დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ მიმდინარე წლის 14 სექტემბერს, სასაზღვრო გამშვები პუნქტი "დარიალის" მიმდებარე ტერიტორიაზე, ურთიერთშელაპარაკებისას წარმოშობილი კონფლიქტის დროს, დაკავებული ვ.გ.-ს მამას - 1956 წელს დაბადებულ ა.გ.-ს საქართველოსა და რუსეთის ორმაგმა მოქალაქემ, 1981 წელს დაბადებულმა ა. მ.-მ მიაყენა ჯანმრთელობის დაზიანება, რის შედეგადაც ა.გ.- გარდაიცვალა.
ამის შემდეგ, გარდაცვლილი ა.გ.-ს შვილმა - ვ.გ.-მ, შურისძიების მოტივით, ცივი იარაღისა და ბლაგვი საგნის გამოყენებით მრავლობითი დაზიანება მიაყენა ა.მ.-ს, რასაც მისი გარდაცვალება მოჰყვა.

• Case of premeditated murder solved by police as a result of immediate activities...
The officers of Mtskheta-Mtianeti Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of investigative activities detained the citizen of Russian federation, V.G. (DoB 1980) in Kazbegi for premeditated murder.
Investigation established that on September 14 f the current year, during the conflict that took place near “Dariali” border crossing point, father of V.G. (A.G. DoB 1956) received health injuries, from the side of A.M. (double citizenship of Russian Federation and Georgia, DoB 1981) owning to which, A.G. died.
After the mentioned incident, on the basis of vengeance, son of the late A.G. (V.G.) inflicted multiple injuries with a cold steel and blunt object to A.M. which resulted in his death.
Police managed to detain V.G. shortly after the crime took place as a result of immediate police activities.