• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ განზრახ მკვლელობის ბრალდებით ახმეტის მუნიციპალიტეტში...
​შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული, საგამოძიებო და სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, განზრახ მკვლელობის ბრალდებით, ახმეტის მუნიციპალიტეტში 1 პირი - 1975 წელს დაბადებული ხ.გ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 17 იანვარს, ახმეტის მუნიციპალიტეტის სოფელ დუისში, ურთიერთშელაპარაკების გამო, თავის თანასოფლელს - 1979 წელს დაბადებულ ი.ქ.-ს ცივი იარაღით სხეულზე სასიკვდილო ჭრილობები მიაყენა და მიიმალა. მიღებული ჭრილობების შედეგად, ი.ქ. შემთხვევის ადგილზე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა, რამდენიმედღიანი ინტენსიური საგამოძიებო და ოპერატიული ღონისძიებების შედეგად, ბრალდებული პანკისის ხეობაში დააკავეს.

• Ministry of Internal Affairs detained one person in Akhmeta municipality for pre...
The officers of Kakheti Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative, search and investigative activities detained one person- Kh.G. (DoB 1975) in Akhmeta municipality for premeditated murder.
Investigation established that on January 17 of the current year, on the basis of conflict which took place in Duisi village, Akhmeta municipality, detainee inflicted body injuries with a cold steel to his co-villager – I.K. (DoB 1979) and fled from the crime scene. Due to the sustained injuries, I.K. died at the place of crime.
As a result of several days of intensive investigative and operative police activities, Kh.G. was taken under arrest in Pankisi gorge.