• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უ...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, 1975 წელს დაბადებული მ.შ., განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, გორის მუნიციპალიტეტის სოფელ ორთაშენის მიმდებარე ტერიტორიაზე დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, მ.შ.-ს პირადი ჩხრეკისას, „ბუპრენორფინის“ შემცველი ნარკოტიკული საშუალება „სუბოქსინის“ 200 აბი ნივთმტკიცებად ამოიღეს.

• One person detained by Police for illegal purchase and keeping of drugs in espec...
One person detained by Police for illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities
The officers of the Division for Fight against Illegal Drug Circulation under the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs, detained M.Sh. (DoB 1975) for illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities in the vicinities of Ortasheni village, Gori municipality.
During the personal search of the detainee, law enforcers seized 200 pills of “Suboxin” drug as evidence.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities, article 16, VI part, sub-paragraph “A” of the Criminal Code.