• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ გახმაურებული მკვლელობის ფაქტი გახსნა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის და აჭარის პროკურატურის თანამშრომლებთან ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ორი ან მეტი პირის დამამძიმებელ გარემოებაში, ჯგუფურად ჩადენილი განზრახ მკვლელობის ბრალდებით, 1998 წელს დაბადებული რ.ბ. და 1997 წელს დაბადებული ნ.ბ. დააკავეს. მათ მიერ ჩადენილი დანაშაული 13-დან 20 წლამდე ვადით ან უვადო თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ დაკავებულებმა 2017 წლის 5 აგვისტოს, ბათუმში, ხიმშიაშვილის ქუჩაზე, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, კისრის არეში ხელის მოჭერითა და სასუნთქი გზების გადაკეტვის გზით, 1988 წელს დაბადებული გ.ხ. და 1998 წელს დაბადებული ზ.ს, მოკლეს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალნენ.
სამართალდამცველებმა რ.ბ. მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, გარდაბნის მუნიციპალიტეტის სოფელ თელეთში, ხოლო ნ.ბ. თბილისში დააკავეს.
გამოძიება ორი ან მეტი პირის დამამძიმებელ გარემოებაში, ჯგუფურად ჩადენილი განზრახ მკვლელობის ფაქტზე მიმდინარეობს, საქართველოს სსკ-ის 109-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ე“ და მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტებით.

• Notorious Fact of Murder Solved by MIA
The officers of the Adjara Police Department, Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs and the officers of the Prosecutor's Office of Adjara as a result of jointly held operative-searching and investigative activities detained R.B. (DoB: 1998) and N.B. R.B. (DoB: 1997) for the premeditated murder under aggravating circumstances of two or more individuals committed in group. The crime committed envisages from 13 to 20 years or life-term imprisonment.
The investigation established that the detainees, on August 5, 2017, in Khimshiashvili Street, as a result of a conflict by gripping the throat and blocking breathing passages murdered G.Kh. (DoB: 1998) and Z.S. (DoB: 1998) and fled from the crime scene.
On the basis of a judge's decision the law enforcers detained R.B. in the village Teleti, Gardabani municipality, and N.B. in Tbilisi.
The investigation is in progress on the fact of premeditated murder under the aggravating circumstances of two or more persons committed in group (sub-clause "e", part 2 and sub-clause "a" part 3 of the Article 109 of the Criminal Code of Georgia).