• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ფოთში მომხდარი მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა- ...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ფოთში მომხდარი მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა- დაკავებულია ერთი პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის და საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის სამეგრელო-ზემო სვანეთის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, განზრახ მკვლელობის ფაქტზე 1986 წელს დაბადებული შ.პ. ფოთში დააკავეს.
დანაშაული 7 დან 15 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ დაკავებულმა 2021 წლის 4 თებერვალს ფოთში, ჭავჭავაძის ქუჩაზე, წარსულში არსებული დაპირისპირების გამო, 1978 წელს დაბადებული გ.ა. ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით მოკლა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. პოლიციამ ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად შ.პ. მომხდარიდან მალევე, ფოთში დააკავა.

• Ministry of Internal Affairs solved the case of murder in Poti as a result of im...
Ministry of Internal Affairs solved the case of murder in Poti as a result of immediate activities – one person detained
The officers of Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department along with Patrol Police Main Division of Samegrelo-Zemo Svaneti region under the Patrol Police Department, as a result of operative-search and investigative activities detained Sh.P. (DoB 1986) in Poti for premeditated murder.
Investigation established that on February 4, 2021 detainee, on Chavchavadze Street, Poti, shot G.A. (DoB 1978) with a firearm on the basis of conflict , existing between the confronting parties in past and fled from the place of crime. Police detained Sh.P. in Poti shortly after the crime took place as a result of immediate police activities.