• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ფონიჭალაში მომხდარი დაჭრისა და მკვლელობის ფაქტი გახს...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ფონიჭალაში მომხდარი დაჭრისა და მკვლელობის ფაქტი გახსნა - დაკავებულია ორი პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების ოპერატიული მთავარი სამმართველოს და საგამოძიებო მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებების და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ორი პირი დააკავეს.
1999 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი და ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი ნ.ვ. დაკავებულია გენდერის ნიშნით ჩადენილი განზრახ მკვლელობის, ასევე, გენდერის ნიშნით ოჯახის წევრისა და ორი პირის მიმართ ჩადენილი განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით, ხოლო 1990 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი გ.ჯ. განსაკუთრებით მძიმე დანაშაულის შეუტყობინებლობისთვის არის დაკავებული.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ნ.ვ.-მ მიმდინარე წლის 19 ივლისს, ფონიჭალის დასახლებაში, დედა - 1983 წელს დაბადებული ლ.გ. და მისი ნაცნობი მამაკაცი - 1968 წელს დაბადებული რ. მ. დანით დაჭრა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
მიყენებული ჭრილობების შედეგად, რ.მ. საავადმყოფოში გარდაიცვალა, ხოლო ლ.გ.-ს შესაბამისი გადაუდებელი სამედიცინო დახმარება გაეწია.
გამოძიებით ასევე დადგინდა, რომ ნ.ვ. მომხდარიდან მალევე მივიდა თავის მეგობართან - გ.ჯ.-სთან და ჩადენილი დანაშაულის შესახებ უამბო, თუმცა მან აღნიშნული ფაქტი პოლიციას არ შეატყობინა.
გამოძიება მიმდინარეობს საქართველოს სსკ-ის 109-ე მუხლის „თ“ პუნქტით, 11 პრიმა 19-109-ე მუხლის „თ“, „კ“ და „ლ“ პუნქტებით, ასევე, სსკ-ის 376-ე მუხლის მე-2 ნაწილით, რაც გენდერის ნიშნით ჩადენილ განზრახ მკვლელობას, გენდერის ნიშნით ოჯახის წევრისა და ორი პირის მიმართ ჩადენილ განზრახ მკვლელობის მცდელობას, აგრეთვე, განსაკუთრებით მძიმე დანაშაულის შეუტყობინებლობას გულისხმობს.

• The Ministry of Internal Affairs solved the case of wounding and murder in Fonic...
The Ministry of Internal Affairs solved the case of wounding and murder in Fonichala settlement - two persons arrested
As a result of operational measures and investigative activities, the detectives operative main division of the main investigative division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs arrested two persons.
Previously convicted and currently on probation - N.V (DoB 1999) is detained for premeditated murder on the basis of gender intolerance and the attempted murder of the family member on the grounds of gender intolerance and same crime committed against two persons, while previously convicted G.J. (DoB 1990) is accused of non-reporting the grave crime.
The investigation established that on July 19 of the current year, in the settlement of Fonichal, N.V.'s mother - L.G. (DoB 1983) as well as the victim’s male acquaintance – R. M (DoB 1968) were wounded by N.V, who fled the crime scene.
As a result of the inflicted wounds, R.M. died in the hospital, while L.G. received appropriate medical treatment.
The investigation also established that N.V. soon after the incident visited his friend – G.J. and told him about the committed crime, although G.J. did not report the incident to the police.
The investigation is being conducted under Article 109, sub-paragraph "h", Article 19-109 (11), sub-paragraph "h", "k" and "l", as well as Article 376, part II of the Criminal Code of Georgia which implies premeditated murder committed on the basis of gender intolerance, attempted premeditated murder committed against a family member and two persons on the basis of gender intolerance, as well as non-reporting the grave crime.