• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ე.წ. კანონიერი ქურდი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის და სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, „კანონიერი ქურდობის“ ბრალდებით, 1993 წელს დაბადებული ე.წ. კანონიერი ქურდი რ.უ. - მეტსახელად „რეზიკო ჯვარსკი“ წალენჯიხის მუნიციპალიტეტში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული ოკუპირებული აფხაზეთის ტერიტორიიდან სამეგრელოს რეგიონში შემოვიდა.
გამოძიების ინფორმაციითვე, რ.უ. წლების განმავლობაში საქართველოს ფარგლებს გარეთ იმყოფებოდა, დანაშაულებრივ საქმიანობას ეწეოდა, რის გამოც არაერთხელ იყო დაკავებული სხვადასხვა ქვეყნის სამართალდამცავი უწყებების მიერ.
გამოძიება „კანონიერი ქურდობის“ ფაქტზე, საქართველოს სსკ-ს 223-ე პრიმა მუხლის მე-2 ნაწილით მიმდინარეობს.

• The so called “Thief in Law” detained by the Ministry of Internal Affairs
The officers of Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department along with the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of jointly held operative-search and investigative activities detained the “Thief in Law” R.U. (DoB 1993 nicknamed “Reziko Jvarski”) in Tsalenjikha for membership of the “Thieves’ World”.
Investigation established that detainee entered Samegrelo region from the uncontrolled, occupied territory of Abkhazia.
Investigation also found out that R.U. was residing abroad for years and was involved in illegal activities for which he was detained several times by the foreign law enforcement agencies.
Investigation is in progress on the fact of being a “Thief in Law” – crime envisaged under the article 2231, II part of the Criminal Code of Georgia.