• ბოლო 1 თვეში შინაგან საქმეთა სამინისტრომ სხვადასხვა ტიპის 130 ცეცხლსასროლი იარაღ...
ბოლო 1 თვეში შინაგან საქმეთა სამინისტრომ სხვადასხვა ტიპის 130 ცეცხლსასროლი იარაღი და დიდი რაოდენობით საბრძოლო მასალა ამოიღო
შინაგან საქმეთა სამინისტრო, საზოგადოებრივი მართლწესრიგისა და უსაფრთხოების დაცვის მიზნით, აქტიურად განაგრძობს პრევენციულ ღონისძიებებს.
სამართალდამცველებმა ბოლო 1 თვის განმავლობაში, მთელი ქვეყნის მასშტაბით, ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვის და ტარების 324 ფაქტზე გამოძიება დაიწყეს. 72 პირის მიმართ მიმდინარეობს სისხლისსამართლებრივი დევნა. ამავე პერიოდში, შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებმა ამოიღეს:
• ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი - 12
• კარაბინები, შაშხანები და სანადირო თოფები - 73
• ცეცხლსასროლი პისტოლეტები და რევოლვერები - 34
• თვითნაკეთი, კუსტარული და გადაკეთებული ცეცხლსასროლი იარაღი - 11
• აირის, ხმოვანი და პნევმატური იარაღი - 18
• ასევე, დიდი ოდენობით სხვადასხვა სახეობის და კალიბრის საბრძოლო ვაზნა.
აღსანიშნავია, რომ 1 იანვრიდან დღემდე, ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვის ან ტარების 659 ფაქტზე დაიწყო გამოძიება. 155 პირის მიმართ დაწყებულია სამართლებრივი დევნა საქართველოს სსკ-ს 236-ე მუხლით.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო კვლავ აქტიურად განაგრძობს უკანონო იარაღისა და საბრძოლო მასალის ამოღებას, რაც უწყების მიერ მძიმე დანაშაულების პრევენციის მიზნით განხორციელებული ღონისძიებების ერთ-ერთი მნიშვნელოვანი კომპონენტია.

• Last month Ministry of Internal Affairs seized 130 different types of firearms a...
Last month Ministry of Internal Affairs seized 130 different types of firearms and large amount of ammunition
The Ministry of Internal Affairs actively continues preventive measures aimed at protecting public order and security.
For the period of the last month, the law enforcers launched investigation on 324 facts of illegal purchase, storage and carrying of firearms and ammunition. Criminal prosecution is in progress against 72 individuals. In the same period, the employees of the Ministry of Internal Affairs seized:
• Automatic firearm - 12
• Carabines, rifles and hunting guns- 73
• Fire-pistols and revolvers- 34
• Homemade, handicraft and remodeled weapons - 11
• Gas, sound and pneumatic weapons – 18
• Also, large amount of different type and caliber combat cartridges.
It should be mentioned that since January 1 till nowadays, the investigation has started on 659 facts of illicit purchase, storage or carrying of firearms and ammunition. Criminal prosecution is in progress against 155 individuals under the Article 236 of the Criminal Code of Georgia.
The Ministry of Internal Affairs actively continues seizure of illegal weapons and ammunition, which is one of the most important component of the activities carried out for the prevention of serious offenses.