• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ძებნილი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტისა და აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ერთობლივად გატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, სხეულის განზრახ მძიმე დაზიანებისა და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა, ტარების ბრალდებით 1986 წელს დაბადებული ძებნილი, წარსულში ნასამართლევი ნ.მ. დააკავეს.
ბრალდებულმა ნ.მ.-მ მიმდინარე წლის ივლისის თვეში, ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით ერთ-ერთი კომპანიის კურიერს თ.ს.-ს ორივე ფეხის არეში სხეულის განზრახ მძიმე დაზიანებები მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
თბილისის საქალაქო სასამართლოს განჩინებით, ნ.მ.-ს აღკვეთის ღონისძიების სახით დაუსწრებლად შეეფარდა პატიმრობა. მის მიერ ჩადენილი დანაშაული 7 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.

• The Ministry of Internal Affairs arrested the wanted person
The employees of the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs and Adjara Police Department, as a result of joint operational measures and investigative actions, previously convicted N.M. (DoB 1986) wanted for inflicting severe health damage on purpose and illegal keeping-carrying and storing of firearms.
In July of the current year, the accused person - N.M. caused severe body injuries on purpose to the courier of one of the companies - T.S. by shooting from a firearm in both legs, and fled from the scene.
According to the decision of Tbilisi City Court, N.M. was sentenced to imprisonment in absentia as a preventive measure. The crime committed by him envisions up to 7 years of imprisonment.