• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ძარცვისა და იარაღის გამოძალვის ბრალდებით ერთი პირი ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის გურჯაანის რაიონული სამმართველოსა და საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად 1988 წელს დაბადებული გ.კ. ძარცვის, ასევე, იარაღის ან ასაფეთქებელი მოწყობილობის მისაკუთრების მიზნით მართლსაწინააღმდეგო დაუფლების ან გამოძალვის ბრალდებით, ცხელ კვალზე დააკავეს. მის მიერ ჩადენილი დანაშაული 11-დან 14 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებამ დაადგინა, მიმდინარე წლის 2 აპრილს, რომ გ.კ.-მ სიღნაღის რაიონის სოფელ ბოდბეში ერთ-ერთ მოქალაქეს კუთვნილი ავტომანქანა გასტაცა, რის შემდეგაც საპატრულო პოლიციის ჩალაუბნის განყოფილებაში შეიჭრა და ცეცხლსასროლი იარაღის მუქარით, განყოფილების მორიგისთვის იარაღის გამოძალვა სცადა. სამართალდამცველებმა მას ამის საშუალება არ მისცეს. გ.კ.-მ საპატრულო პოლიციის განყოფილებიდან გაქცევა მოახერხა. პოლიციელებმა ბრალდებული მიმალვის მცდელობისას, სოფელ ბაკურციხეში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა გატაცებული ავტომანქანა და სანადირო თოფი ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს.
გამოძიება ძარცვის, ასევე, იარაღის ან ასაფეთქებელი მოწყობილობის მისაკუთრების მიზნით მართლსაწინააღმდეგო დაუფლების ან გამოძალვის ფაქტებზე მიმდინარეობს, საქართველოს სსკ-ს 178-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით და მე-3 ნაწილის „ე“ ქვეპუნქტით, 237 -ე მუხლის 4 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით.

• Ministry of Internal Affairs detained 1 person for Robbery and Seizure or Extort...
Ministry of Internal Affairs detained 1 person for Robbery and Seizure or Extortion of Arm for Misappropriation Purposes
The officers of Gurjaani Regional Division of Kakheti Police Department and the officers of the Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia as a result of jointly held operative-searching and investigative activities arrested G.K (date of birth: 1988) on the fact of robbery and seizure or extortion of arms and explosive substances for misappropriation. The crime committed by the mentioned individual envisages the term of imprisonment from 11 to 14 years in length.
Investigation established that on April 2 of the current year G.K. hijacked a car belonging to a citizen of the village of Bodbe, Sighnaghi region, later he broke into Chalaubani Unit of the Patrol Police and tried to extort arm from the on-duty officer of the Unit by threatening with firearm. The law enforcers did not allow him to do so. G.K. managed to escape from the Patrol Police Unit. The Police officers detained the suspect in the village Bakurtsikhe.
The law enforcers seized a car and a hunting gun as material evidences.
Investigation is in progress on the fact of robbery and illegally taking possession for misappropriation purposes or extortion of arms and explosive substances (sub-clause "a" of the part 2 and sub-clause "e" of the part 3 of the Article 178 and sub-clause "b" of the part 4 of the Article 237 of the Criminal Code of Georgia).