• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ძალადობის ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დიდუბე-ჩუღურეთის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1988 წელს დაბადებული გ.დ. ძალადობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ დაკავებულმა, 2020 წლის 4 სექტემბერს, თბილისში, სიტყვიერი და ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა ერთ-ერთი პოლიტიკური პარტიის წევრს.
გამოძიება ძალადობის ფაქტზე მიმდინარეობს, საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 126-ე მუხლის 1 პრიმა მუხლის ,,ბ" ქვეპუნქტით.

• Ministry of Internal Affairs detained one person on charges of violence
The officers of Didube-Chugureti Main Division of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia as a result of operative-search and investigative activities detained G.D. (DoB: 1988) on charges of violence.
The investigation established that on September 4, 2020 in Tbilisi, the detainee verbally and physically assaulted a member of one of the political parties.
Investigation is in progress on the fact of violence (sub-clause “b” of the part 1 of the Article 1261 of the Criminal Code of Georgia).