• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ძაღლების გადარჩენისა და დაცვის ასოციაციის ხელმძღვანე...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ძაღლების გადარჩენისა და დაცვის ასოციაციის ხელმძღვანელთან დაკავშირებით გამოძიება დაიწყო
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს სამმართველოს მე-4 განყოფილებაში გამოძიება დაიწყო ძალადობის ფაქტზე, საქართველოს სსკ-ს 126-ე მუხლის პირველი ნაწილით, რაც ჯარიმას ან 1 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებას საფუძვლად დაედო მიმდინარე წლის 11 აპრილს მედიით გავრცელებული ვიდეომასალა, სადაც ძაღლების გადარჩენისა და დაცვის ასოციაციის ხელმძღვანელი - თ.ე. თავის თანამშრომელს - ბ.ე.-ს სიტყვიერ და ფიზიკურ შეურაცხყოფას აყენებს.

• Ministry of Internal Affairs launched investigation against the head of Associat...
Ministry of Internal Affairs launched investigation against the head of Association for Dogs Survival and Protection
The IV Unit of Vake-Saburtalo Division of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs has launched investigation on the fact of violence, part I of the Article 126 of the Criminal Code of Georgia, which envisages the penalty or a term of imprisonment up to 1 year for this type of crime.
The investigation was based on the video footage released on April 11 of the current year, where T.E, the Head of the Association for Dogs Survival and Protection verbally and physically abused his employee B.E.