• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ჯგუფური ძალადობის ორგანიზებისა და მასში მონაწილეობის...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ჯგუფური ძალადობის ორგანიზებისა და მასში მონაწილეობის ბრალდებით 6 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ოპერატიული და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, სასამართლო განჩინების საფუძველზე, ქალაქ ბათუმში,
1987 წელს დაბადებული რ.წ. 1993 წელს დაბადებული ფ.წ. 1997 წელს დაბადებული თ.ჭ. 1995 წელს დაბადებული თ.ჭ. 1999 წელს დაბადებული გ.ჭ. და 2000 წელს დაბადებულ ი.ჭ. ჯგუფური ძალადობის ორგანიზებისა და მასში მონაწილეობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა მიმდინარე წლის 12 აპრილს, ქალაქ ქუთაისში, გუმათჰესის დასახლებაში ნამახვანჰესის მშენებლობასთან დაკავშირებით მიმდინარე საპროტესტო აქციაზე, ჯგუფურად იძალადეს და ფიზიკური დაზიანებები მიაყენეს აქციაზე მყოფ სამ პირს. ასევე, დააზიანეს ერთ-ერთი დაზარალებულის კუთვნილი ავტომანქანა.
ჯგუფური ძალადობის ორგანიზების და მასში მონაწილეობის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 225-ე მუხლით მიმდინარეობს.

• The Ministry of Internal Affairs detained 6 people for organizing and participat...
The Ministry of Internal Affairs detained 6 people for organizing and participating in group violence
The officers of Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative and investigative police activities detained several people in Batumi on the basis of the relevant court decision. The detainees are as follows: R. Ts. (DoB 1987), F.Ts. (DoB 1993), T.C. (DoB 1997), T.Ch (DoB 1995), G.Ch (DoB1999), And I.C.(DoB 2000). The mentioned persons were arrested on the charges of organization and participation in violence committed in group.
The investigation established that detainees committed group violence and physically assaulted three people during the protest rally against the construction of Namakhvani Hydro Power Plant in Gumathesi settlement in Kutaisi on April 12 of the current year. Detainees have also damaged a vehicle owned by one of the victims.