• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ჯგუფურად ჩადენილი ნივთის დაზიანების ბრალდებით 2 პირი...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად ჯგუფურად ჩადენილი ნივთის დაზიანების ბრალდებით 2005 წელს დაბადებული ო.ო. და წარსულში ნასამართლევი 2001 წელს დაბადებული ს.მ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 14 მაისს, თბილისში, საკანონმდებლო ორგანოს შენობის მიმდებარე ტერიტორიაზე, მიმდინარე საპროტესტო აქციის დროს ს.მ.-მ და ო.ო.-მ სხვა პირებთან ერთად, როგორც ფიზიკური ძალის, ასევე, რკინის ნივთის გამოყენებით პარლამენტის შესასვლელთან განთავსებული რკინის დამცავი ჯებირი მიზანმიმართულად დააზიანეს.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო დანაშაულში მონაწილე სხვა პირების დადგენა-დაკავების მიზნით საგამოძიებო მოქმედებებს აგრძელებს.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 187-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „გ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც ჯგუფურად ნივთის დაზიანებას გულისხმობს.

• The Ministry of Internal Affairs arrested 2 persons for property damage committe...
The employees of the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of the operational measures and investigative actions, arrested O.O. (DoB 2005) and previously convicted S.M. (DoB 2001).
The investigation established that on May 14 of the current year, during the ongoing manifestation in the vicinity of the building of parliament building, S.M. and O.O. together with other individuals, deliberately damaged the iron protective barrier, using both physical force and an iron object.
The Ministry of Internal Affairs continues investigative activities in order to identify and arrest other persons involved.
The investigation is being conducted under Article 187, Part II, Sub-paragraph "c" of the Criminal Code of Georgia, which refers to damaging an object committed in group.