შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ჯგუფურად ჩადენილი ნივთის დაზიანების ბრალდებით, 1998 წელს დაბადებული გ.ხ. მოსამართლის განჩინების საფუძველზე დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 4 დეკემბერს, რუსთაველის გამზირზე, აქციის მიმდინარეობისას, თანმხლებ პირებთან ერთად, საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრ 112-ის ბალანსზე რიცხული 7 ვიდეოსამეთვალყურეო კამერა დააზიანა. პოლიციამ გ.ხ. ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად თბილისში დააკავა.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო დანაშაულში მონაწილე სხვა პირების დადგენა-დაკავების მიზნით საგამოძიებო მოქმედებებს აგრძელებს.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 187-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „გ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც ჯგუფურად ნივთის დაზიანებას გულისხმობს.

• The Ministry of Internal Affairs arrested 1 person for damaging an object commit...
The employees of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational measures and investigative actions, detained G. Kh., (DoB 1998) for damaging an object committed by a group. They were arrested based on the Court decision.
The investigation established that on December 4 of the current year, during the rally on Rustaveli Avenue, the accused person, together with the accompanying persons, damaged 7 video surveillance cameras of Public Safety Command Center 112. Police arrested G.Kh. in Tbilisi as a result of the investigative actions.
The Ministry of Internal Affairs continues its investigative activities in order to identify and arrest other persons involved in the crime.
The investigation is being carried out under Article 187, Part II, Sub-paragraph "C” of the Criminal Code of Georgia, which implies damaging an object in group.