შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ჯგუფურ ძალადობაში მონაწილეობის ბრალდებით 1997 წელს დაბადებული ვ.თ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული რუსთაველის გამზირზე მიმდინარე აქციების პერიოდში, მონაწილეობდა ჯგუფურ ძალადობაში, არ ემორჩილებოდა სამართალდამცველებს და მათი მიმართულებით სხვადასხვა საგანს ისროდა.
ფაქტზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 225-ე მუხლის მე-2 ნაწილით მიმდინარეობს.
რუსთაველის გამზირზე, აქციების მიმდინარეობისას ჯგუფური ძალადობის ორგანიზების, ხელმძღვანელობის ან მასში მონაწილეობის, ძალადობრივი ქმედებისაკენ საჯაროდ მოწოდების, ასევე, აფეთქების მომზადების, პოლიციაზე თავდასხმისა და ნივთის დაზიანების ფაქტებზე, გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 225-ე, 239-ე პრიმა, 187-ე, 353-ე პრიმა და 18-229-ე პრიმა მუხლებით მიმდინარეობს.

• The Ministry of Internal Affairs arrested 1 person for participating in group vi...
The employees of the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational measures and investigative actions, detained V.T.
The investigation established that during the protests on Rustaveli Avenue, the accused person participated in group violence, disobeyed the law enforcement officers and threw various objects in their direction.
The fact is being investigated under Article 225, Part II of the Criminal Code of Georgia.
The investigation into the facts of organizing, leading or participating in group violence during the protests, publicly calling for violent actions, as well as preparing an explosion, attacking the police and damaging property on Rustaveli Avenue, is conducted under articles 225, 239 (1), 187, 353, 18-229 of the Criminal Code of Georgia.