• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ჯანმრთელობის განზრახ მსუბუქი დაზიანების ფაქტზე ერთი ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ისანი-სამგორის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად 1993 დაბადებული ს.ს. ჯანმრთელობის განზრახ მსუბუქი დაზიანების ბრალდებით, თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 6 თებერვალს, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, დაკავებულმა 1973 წელს დაბადებულ ა.გ.-ს ცივი იარაღით მკლავისა და ხელის არეში დაზიანებები მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა ს.ს. მომხდარიდან რამდენიმე საათში დააკავეს.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 120-ე მუხლით მიმდინარეობს, რაც ჯანმრთელობის განზრახ მსუბუქ დაზიანებას გულისხმობს.

• Ministry of Internal Affairs detained one person for inflicting minor body injur...
The officers of Isani-Samgori Police Division of Tbilisi Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities, detained S.S. (DoB 1993) in Tbilisi for inflicting minor body injuries on purpose.
The investigation established that on February 6, 2021, on the basis of conflict, the detainee inflicted injuries with cold steel in arm and hand areas to A.G. (DoB 1973) and fled from the place of crime.
Law enforcers detained S.S. several hours after the crime took place.
The investigation is in progress on the fact of inflicting minor body injury on purpose, article 120 of the Criminal Code of Georgia.