• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ დიღმის მასივში მომხდარი ყაჩაღობის ფაქტი გახსნა - დაკ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დიდუბე-ჩუღურეთის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1981 წელს დაბადებული ი.ჯ. დიდი ოდენობით ნივთის დაუფლების მიზნით ჩადენილი ყაჩაღობის ბრალდებით, თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ დაკავებული 27 ნოემბერს, თბილისში, დიღმის მასივში მდებარე „საქართველოს ბანკის“ ექსპრეს ფილიალში შეიჭრა, იარაღის მუქარით მოლარეს 10 000-ზე მეტი ლარის ოდენობის თანხა გასტაცა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა ი.ჯ., ცხელ კვალზე ჩატარებული სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, თბილისში დააკავეს. დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას ნივთმტკიცებად ამოღებულია დანაშაულის ჩადენის იარაღი - ხმოვანი პისტოლეტი და ყაჩაღური გზით გატაცებული თანხის ნაწილი.
ი.ჯ. დანაშაულს აღიარებს.
დიდი ოდენობით ნივთის დაუფლების მიზნით ჩადენილ ყაჩაღობის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 179-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „გ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.
ვინაიდან ბრალდებული ი.ჯ. არის დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომელი, საქმე გამოსაძიებლად გადაეცა საქართველოს გენერალურ პროკურატურას.

• Police solved the case of armed robbery in Dighomi Massive district – one person...
The officers of Didube-Chughureti police division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-search and investigative activities, detained I.J. (DoB 1981) in Tbilisi for armed robbery committed with an intent to appropriate object in large amounts.
Investigation established that on November 7 of the current year, detainee broke into one of the branches of the “Bank of Georgia” located in Dighomi Massive district, Tbilisi. I.J. appropriated cash in the amount of 10 000 GEL under the pressure of the firearm and fled from the place of crime.
I.J. was detained by the law enforcement officers as a result of immediate police activities in Tbilisi. As a result of the personal search held to the detainee, police seized the weapon of crime- signal pistol and part of illegally appropriated cash as evidence.
I.J. has already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of armed robbery committed to appropriate an object in large quantities, article 179, III part, sub-paragraph “C” of the Criminal Code of Georgia.
Considering that I.J. is the active employee of the Security Police Department, the case has been forwarded to the General Prosecutor’s office for further activities.