შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, კოალიცია „ძლიერი საქართველოს“ ერთ-ერთი ლიდერი - ალექსანდრე ელისაშვილი დააკავეს.
მას ბრალი ედება სისხლის სამართლის კოდექსის 156-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით გათვალისწინებული დანაშაულისთვის, რაც გულისხმობს ძალადობის გამოყენებით ჩადენილ დევნას.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 2 დეკემბერს, თბილისში, კოსტავას ქუჩაზე მდებარე ერთ-ერთ აფთიაქთან, ალექსანდრე ელისაშვილი პოლიტიკური პარტია „ქართული ოცნების“ წევრს, 1954 წელს დაბადებულ ა.ბ.- ს თავს დაესხა და ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა პარტიული შეხედულების გამო.
ალექსანდრე ელისაშვილი სამართალდამცველებმა ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ბრალდებულის სახით დააკავეს.
მომხდარ ფაქტზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 156-ე მუხლის მეორე ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

Employees of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of the investigative actions, arrested one of the leaders of "Strong Georgia" coalition - Aleksandre Elisashvili.
He is charged with the crime under Article 156, II part, Sub-paragraph "A" of the Criminal Code of Georgia, which refers to persecution committed by using violence.
The investigation established that on December 2 of the current year, at one of the pharmacies located on Kostava Street,Tbilisi, Aleksandre Elisashvili attacked and physically assaulted A.B. (DoB 1954), a member of the political party "Georgian Dream" due to his political affiliations.
Aleksandre Elisashvili was arrested as an accused person as a result of investigative actions conducted by the law enforcement officers.
The investigation of the incident is being carried out under Article 156, II part, sub-paragraph "a" of the Criminal Code of Georgia.