• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ დავით სარალიძის მკვლელობის ფაქტზე ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, საქართველოს გენერალური პროკურატურის შუამდგომლობით, თბილისის საქალაქო სასამართლოს განჩინების საფუძველზე, 2001 წელს დაბადებული გ.მ. დამნაშავისათვის წინასწარი შეცნობით არასრულწლოვნის ჯგუფურად დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილ განზრახ მკვლელობის ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
მიმდინარე გამოძიების ფარგლებში დადგინდა, რომ დაკავებულმა, გ.ჯ.-სთან და მ.კ.-სთან ერთად, ჯგუფურად, თან ნაქონი ბასრი საგნით, მოკვლის განზრახვით, არასრულწლოვან დავით სარალიძეს დაზიანებები მიაყენა.
მიყენებული ჭრილობების შედეგად, 2017 წლის 2 დეკემბერს დავით სარალიძე გარდაიცვალა.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 109-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ბ“ და „ე“ ქვეპუნქტებით მიმდინარეობს, რაც დამნაშავისათვის წინასწარი შეცნობით არასრულწლოვნის ჯგუფურად დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილ განზრახ მკვლელობას გულისხმობს.

• The Ministry of Internal Affairs detained one person for the murder of Davit Sar...
The officers of the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative and investigative activities detained G.M. (DoB 2001) on the basis of the relevant decision of Tbilisi City Court and petition applied by the General Prosecutor’s office. The aforementioned person was detained for premeditated murder committed by the group on purpose, under aggravating circumstances against an under aged person.
Within the framework of the ongoing investigation, it was established that the detainee, together with G.J. and M.K. had inflicted injuries to an under aged person - Davit Saralidze in a group, with a sharp object and an intent to kill.
Davit Saralidze died on December 2, 2017 due to the sustained injuries.
The investigation is in progress on the fact premeditated murder committed by the group on purpose, under aggravating circumstances against an under aged person, crime envisaged under the article 109, II part, sub-paragraphs “B” and “E” of the Criminal Code of Georgia.