• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ბათუმში მომხდარი ყაჩაღობა ცხელ კვალზე გახსნა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა 1988 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი გ.მ. ბათუმში, ყაჩაღობის ბრალდებით, ცხელ კვალზე დააკავეს. მის მიერ ჩადენილი დანაშაული 5-დან 7 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულმა მიმდინარე წლის 4 მაისს, ბათუმში, სავაჭრო ცენტრში მდებარე ვალუტის გადამცვლელ პუნქტში, მოლარეს იარაღის მუქარით თანხა მოსთხოვა. შემთხვევის ადგილის მეზობლად მდებარე მაღაზიის თანამშრომლებმა გ.მ.-ს შეჩერება სცადეს, თუმცა მან გაქცევა მოახერხა. შენობის გარეთ გასული ბრალდებულის შეჩერებას იქვე მყოფი თავდაცვის სამინისტროს შეიარაღებული ძალების ოფიცერიც შეეცადა, თუმცა, გ.მ. მასაც დაუსხლტა. ბათუმის საქალაქო სამმართველოს პოლიციის პირველი განყოფილების თანამშრომელმა იგი შემთხვევის ადგილიდან რამდენიმე მეტრში დააკავა.

• The Ministry of Internal Affairs immediately solved the fact of robbery in Batum...
The officers of the Adjara Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained G.M – D.o.B.: 1988, previously convicted - in Batumi on charges of robbery. The crime committed by him envisages from 5 to 7 years of imprisonment.
The investigation found that the detainee – threatening with an arm, demanded money from the cashier at the currency exchange point in the trading center of Batumi on May 4, this year. The staff of the shop near the scene tried to stop G.M but he managed to escape. Officer of the Ministry of Defense also tried to stop the defendant outside the building, but the offender managed to get rid of him at this stage too. He was detained in several meters from the scene by the officer of the 1st Unit of Batumi City Division.
Investigation is underway on the fact of robbery, the crime envisaged by the 1st part of the article 179 of the Criminal Code of Georgia