• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ბათუმში ბოლო ერთი კვირის განმავლობაში მომხდარი ქურდო...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ბათუმში ბოლო ერთი კვირის განმავლობაში მომხდარი ქურდობის 7 ფაქტი გახსნა, ხოლო 1 ფაქტი აღკვეთა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა ბათუმში ბოლო ერთი კვირის განმავლობაში მომხდარი ქურდობის 7 ფაქტი გახსნეს, ხოლო 1 ფაქტი აღკვეთეს. დაკავებულია 2 პირი: 1988 წელს დაბადებული გ.ი. და 1990 წელს დაბადებული ვ.კ.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულებმა ბათუმში მოქალაქეების კუთვნილი ავტომანქანებიდან 2 მაგნიტოფონი, 2 ტელევიზორი, ვიდეორეგისტრატორი, სხვადასხვა პირადი ნივთები და პლასტიკური ბარათები მოიპარეს, ასევე, მართლსაწინააღმდეგოდ დაეუფლნენ ერთ-ერთ საცხოვრებელ სახლზე დამონტაჟებულ 2 გარე ვიდეოსათვალთვალო კამერას. ერთ-ერთმა დაკავებულმა ბათუმში, მოქალაქის საცხოვრებელი სახლის პირველი სართულის აივნიდან ველოსიპედი მოიპარა, მას, ასევე, ბრალი ედება მოქალაქის კუთვნილი ლეპტოპის ქურდობაში.
მეორე ბრალდებული კი სამართალდამცველებმა იმ დროს დააკავეს, როდესაც იგი მოქალაქის საცხოვრებელი სახლის დამხმარე სათავსოდან ველოსიპედის მოპარვას ცდილობდა.
სამართალდამცველებმა ნაქურდალი ნივთები ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს.
გამოძიება ქურდობის და ქურდობის მცდელობის ფაქტებზე მიმდინარეობს, საქართველოს სსკ-ს 177-ე და 19-177-ე მუხლებით.

• MIA Solved 7 facts and prevented 1 fact of robbery in Batumi last week
The officers of Adjara Police Department of the Ministry of Internal Affairs solved seven facts and prevented 1 fact of robbery last week in Batumi. Two persons were detained: G. I. (DoB: 1988) and V.K. (DoB: 1990).
The investigation established that the offenders stole 2 cameras, 2 TVs, video recorder, various personal belongings and plastic cards from the vehicle belonging to the citizen of Batumi; also they misappropriated 2 external video surveillance cameras installed on one of the houses. One of the detainees stole a bicycle from the balcony of the first floor; the same individual is also accused of laptop robbery.
The second offender was detained by law enforcers at the time when he was trying to steal a bicycle from a storeroom of a citizen.
The law enforcers seized the stolen items as material evidences.
The investigation is progress on the fact of attempted robbery and robbery (Articles 177 and 19-177 of the Criminal Code of Georgia).