• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ავჭალაში მომხდარი ცოლ-ქმრის გახმაურებული მკვლელობა ...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ კიდევ ერთი გახმაურებული მკვლელობის ფაქტი გახსნა, რომელიც მიმდინარე წლის 14 იანვარს ზაჰესის დასახლებაში, ავჭალის ქუჩაზე მოხდა.
თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს და გლდანი-ნაძალადევის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1982 წელს დაბადებული, წარსულში მრავალჯერ ნასამართლევი მ.ნ., განზრახ მკვლელობის ბრალდებით, თბილისში დააკავეს. მის მიერ ჩადენილი დანაშაული 16-დან 20 წლამდე ვადით ან უვადო თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 14 იანვარს თბილისში, ზაჰესის დასახლებაში, ავჭალის ქუჩაზე მდებარე მაღაზიაში, ნაცნობს - 1951 წელს დაბადებულ ე.ტ.-სა და მის მეუღლეს - 1968 წელს დაბადებულ ი.ხ.-ს ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით სხეულზე მრავლობითი ჭრილობა მიაყენა, რის შედეგადაც ორივე შემთხვევის ადგილზე გარდაიცვალა.
გამოძიება დამამძიმებელ გარემოებებში ორი ან მეტი პირის მიმართ ჩადენილი განზრახ მკვლელობის, ყაჩაღობის და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების ფაქტებზე მიმდინარეობს, საქართველოს სსკ-ს 109-ე 179-ე და 236-ე მუხლებით.
საზოგადოებრივი წესრიგისა და მოქალაქეთა უსაფრთხოების დასაცავად, შინაგან საქმეთა სამინისტრო ყველა გამოვლენილ დანაშაულზე შესაბამის რეაგირებას ახდენს. უწყებამ ბოლო პერიოდში რამდენიმე გახმაურებული მკვლელობის და ყაჩაღობის ფაქტი გახსნა, მათ შორისაა 2017 წლის 5 აგვისტოს ბათუმში მომხდარი მკვლელობისა და თბილისში წმინდა ნიკოლოზის ეკლესიის მიმდებარე ტერიტორიაზე მომხდარი ყაჩაღური თავდასხმის ფაქტები. შინაგან საქმეთა სამინისტრო დანაშაულის წინააღმდეგ უკომპრომისო ბრძოლას აქტიურად განაგრძობს.

• Ministry of Internal Affairs solved the murder of husband and wife in Avchala
The Ministry of Internal Affairs has solved another murder case, which took place on January 14, 2018 in Avchala Street, Zahesi settlement.
The officers of Gldani-Nadzaladevi Division and the officers of Detectives Division of Tbilisi Police Department as a result of jointly conducted operative and investigative activities detained in Tbilisi for premeditated murder previously convicted M.N. (DoB: 1982). The offense committed by him envisages the imprisonment from 16 to 20 years or life term imprisonment.
The investigation established that on January 14, 2018 in the store located in Avchala street, Zahesi settlement, the offender by shooting from the firearm wounded his acquaintance E.T (DoB: 1951) and his spouse I.Kh (DoB: 1968), consequently both victims died at the place of crime.
The investigation is in progress on the fact of premeditated murder of two or mode individuals committed under aggravating circumstances and illegal purchase, storage and carrying of firearms (Articles 109 and 236 of the Criminal Code of Georgia).
In order to protect the public order and the security of citizens, the Ministry of Internal Affairs responds to all revealed offenses. Recently, the Ministry has solved several facts of murder and robbery, including the murder in Batumi which took place on August 5, 2017 and the fact of robbery attack on the territory of St. Nikoloz Church in Tbilisi. The Ministry of Internal Affairs actively continues an uncompromising fight against crime.