• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ არასრულწლოვნით ვაჭრობის ფაქტზე 4 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს ტრეფიკინგის და უკანონო მიგრაციის წინააღმდეგ ბრძოლის სამმართველოს თანამშრომლებმა, გენერალურ პროკურატურასთან ერთად საქმეზე ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 4 პირი დააკავეს.
2001 წელს დაბადებული დ.ფ., 1971 წელს დაბადებული გ.ფ., 1998 წელს დაბადებული ნ.გ. და პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი 2000 წელს დაბადებული მ.კ. არასრულწლოვნით ვაჭრობის ბრალდებით არიან დაკავებული.
ჩატარებული გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულები - დ.ფ., გ.ფ., ნ.გ. და მ.კ მცირეწლოვან ბავშვებზე ფსიქოლოგიურ ზეწოლას ახორციელებდნენ და შრომით ექსპლუატაციას სისტემატურად ახდენდნენ. ისინი მოზარდებს აიძულებდნენ, გაეყიდათ ყვავილები და ეთხოვათ მოწყალება, მიღებულ თანხას კი თავად ითვისებდნენ. იმ შემთხვევაში, თუ არასრულწლოვნები არ დაემორჩილებოდნენ დაკავებულების მითითებებს, მათ სიტყვიერად და ფიზიკურად უსწორდებოდნენ.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 143 სეკუნდა მუხლის მე-2 და მე-3 ნაწილებით მიმდინარეობს.

• The Ministry of Internal Affairs arrested 4 persons on the fact of trafficking o...
As a result of the operational and investigative actions conducted on the case together with the General Prosecutor's Office, the employees of the Division for the fight against trafficking and illegal migration under the main division for the fight against organized crime of the MIA Central Criminal Police Department four persons were detained.
The detainees are D.F. (DoB 2001), G.F. (DoB 1971), N.G. (DoB 1998) and M.K. (DoB 2000), who is currently on probation. The mentioned individuals were arrested on charges of trafficking of under-aged persons.
The committed crime envisions from 14 to 17 years of imprisonment.
The conducted investigation established that the defendants - D.F., G.F., N.G. and MK exerted psychological pressure on young children and systematically exploited them. They forced juveniles to sell flowers, beg for money from people, and appropriated the money minors received. If the minors did not obey the instructions of the detainees, they were verbally and physically abused.
The investigation is being conducted under the Article 143, II and III parts of the Criminal Code of Georgia.