• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ, არასრულწლოვნის თვითმკვლელობამდე მიყვანის ბრალდებით ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთი, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა ოჯახური დანაშაულის ნიშნით ჩადენილ თვითმკვლელობამდე მიყვანის ბრალდებით იმერეთში 1 პირი - 1971 წელს დაბადებული ფ.ა. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ თერჯოლის მუნიციპალიტეტის ერთ-ერთ სოფელში, მიმდინარე წლის 23 აგვისტოს, საკუთარ საცხოვრებელ სახლში 2009 წელს დაბადებული ა.ა. გარდაცვლილი იპოვეს. მომხდარ ფაქტზე ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებებით, გაირკვა რომ ბრალდებული მის არასრულწლოვან შვილზე სისტემატურად ძალადობდა, რამაც სავარაუდოდ არასრულწლოვანის თვითმკვლელობა გამოიწვია. მომხდარ ფაქტთან დაკავშირებით მიმდინარეობს გამოძიება, დანიშნულია შესაბამისი ექსპერტიზები.
ოჯახური ნიშნით ჩადენილ თვითმკვლელობამდე მიყვანის ფაქტზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 11 პრიმა 115 მუხლის პირველი ნაწილი მიმდინარეობს.

• Ministry of Internal Affairs detained one person for inciting a minor to commit ...
The officers of Imereti, Racha – Lechkhumi and Kvemo Svaneti police department of the Ministry of Internal Affairs detained P.A. (DoB 1971) in Imereti for inciting a minor to commit suicide on the grounds of domestic crime.
Investigation established that on August 23, in one of the villages of Terjola municipality, A.A. (DoB 2009) was found dead in the house. As a result of investigative activities, it was established that detainee physically assaulted his under-aged child on the regular basis, which, presumably, resulted in the suicide of a minor. Investigation is in progress regarding the mentioned fact. Relevant forensic examinations have already been appointed.
Investigation is in progress on the fact of incitement of suicide on the grounds of domestic crime, article 111 -115 of the Criminal Code of Georgia.