• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ არასრულწლოვნებით ვაჭრობის ფაქტზე 1 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს ტრეფიკინგის და უკანონო მიგრაციის წინააღმდეგ ბრძოლის სამმართველოს თანამშრომლებმა, 1985 წელს დაბადებული წარსულში ნასამართლევი მ.ბ. არასრულწლოვნებით ვაჭრობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული მ.ბ. ფინანსური სარგებლის მიღების მიზნით, არასრულწლოვანი გერების - 2006 წელს დაბადებული რ.პ.-ს და 2007 წელს დაბადებული მ.პ.-ს შრომით ექსპლუატაციას სისტემატურად ახდენდა.
ბრალდებული მათ ნაგვის ურნებიდან სხვადასხვა ნივთების შეგროვებას და ჩაბარებას აიძულებდა, გამომუშავებულ თანხას სრულად ისაკუთრებდა.
იმ შემთხვევაში თუ არასრულწლოვნები არ დაემორჩილებოდნენ მ.ბ.-ს მოთხოვნებს, ბრალდებული მათ ფიზიკურად უსწორდებოდა.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 143-ე პრიმა მუხლის მე-3 ნაწილის „გ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• The Ministry of Internal Affairs arrested 1 person on the fact of trafficking of...
The employees of the Department for Combating Trafficking and Illegal Migration under the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained previously convicted M.B. (DoB 1985) for trafficking of minors.
The committed crime envisisons from 14 to 17 years of imprisonment.
The investigation established that the accused person M.B. in order to receive financial benefits, systematically exploited minors – R.P. (DoB 2006) and M.P. (DoB 2007).
The accused person forced them to collect and hand over various items from the garbage bins, and would fully own the earned amount.
In case the minors did not obey the demands of M.B. the accused would physically abuse them.
The investigation is being conducted in accordance with Article 143, part III, sub-paragraph "C" of the Criminal Code of Georgia..