• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ არასრულწლოვანების მიმართ ჩადენილი გარყვნილი ქმედების...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ არასრულწლოვანების მიმართ ჩადენილი გარყვნილი ქმედების ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის არასრულწლოვნების საქმეთა მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1958 წელს დაბადებული თ.ს. წინასწარი შეცნობით თოთხმეტი წლის ასაკს მიუღწეველი პირის მიმართ ჩადენილი გარყვნილი ქმედების ბრალდებით დააკავეს.
ჩატარებული გამოძიებით დადგინდა, რომ 2019 წელს, საცხოვრებელ კორპუსთან განთავსებულ ავტოფარეხში, თ.ს.-მ გარყვნილი ქმედება განახორციელა მისთვის წინასწარი შეცნობით თოთხმეტი წლის ასაკს მიუღწეველ, 7 წლის ლ.ბ.-ის მიმართ. ამასთან, 2021 წლის 8 აპრილს, არასრულწლოვანმა ლ.ბ.-მ ქუჩაში დაინახა თ.ს., შეეშინდა და გაიქცა, შემდგომ კი თხრილში ჩავარდა.
გამოძიებით დადგინდა ასევე, რომ 2021 წლის იანვარში, თ.ს.-მ გარყვნილი ქმედება განახორციელა ლ.ბ.-ის მეგობრის, მისთვის წინასწარი შეცნობით 16 წლის ასაკს მიუღწეველ, მ.ზ.-ის მიმართ.
ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, სამართალდამცველებმა თ.ს. წინასწარი შეცნობით თოთხმეტი წლის ასაკს მიუღწეველი პირის მიმართ ჩადენილი გარყვნილი ქმედების ბრალდებით, თბილისში დააკავეს.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 141-ე მუხლის 1 -ლი და მე-2 ნაწილის „ვ“ ქვეპუნქტებით მიმდინარეობს.

• The Ministry of Internal Affairs detained one person on charges of lewd act comm...
The Ministry of Internal Affairs detained one person on charges of lewd act committed against a minor
The officers of the Main Division of Juvenile Affairs under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained T.S. (DoB 1958) as a result of operative and investigative activities on the charges of lewd act against a person under the age of fourteen.
The investigation established that in 2019, in the garage located near the residential building, T.S. committed a lewd act with prior knowledge against 7-year-old L.B. who had not reached the age of fourteen. However, on April 8, 2021, a juvenile L.B. saw T.S. in the street, got scared, ran away and fell into a ditch.
The investigation also established that in January 2021, T.S. committed a lewd act with a prior knowledge against L.B.'s friend, M.Z. who had not reached the age of 16.
As a result of the investigative activities, the law enforcers arrested T.S. in Tbilisi on the charges of lewd act committed against a person under the age of fourteen.
The investigation is in progress under Article 141, Part I and II, sub-paragraph "F" of the Criminal Code of Georgia.