• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ადამიანებით ვაჭრობის ფაქტზე 1 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ზესტაფონის მუნიციპალიტეტში, ადამიანით ვაჭრობის (ტრეფიკინგის) ბრალდებით, 1992 წელს დაბადებული, უცხო ქვეყნის მოქალაქე, ლ.ლ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული ბათუმის ერთ-ერთ სილამაზის სალონში დასაქმებას დაჰპირდა ტაილანდის რესპუბლიკის მოქალაქეებს - 1987 წელს დაბადებულ ი.ჩ.-ს, 1985 წელს დაბადებულ ტ.ჯ.-ს და 1984 წელს დაბადებულ პ.ს.-ს, რომლებიც აღნიშნული მიზნით საქართველოში ჩამოვიდნენ. ლ.ლ.-მ ისინი მოტყუებით წაიყვანა ქალაქ ზესტაფონში, თავის დროებით სარგებლობაში არსებულ სახლში, ჩამოართვა პირადობის დამადასტურებელი დოკუმენტაცია და მათ გარკვეული ანაზღაურების სანაცვლოდ კლიენტებისთვის სექსუალური მომსახურების გაწევას აიძულებდა.
პოლიციამ, ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ლ. ლ. ბრალდებულის სახით დააკავა.
ნივთმტკიცებად ამოღებულია უკანონოდ ჩამორთმეული პასპორტები, იძულებითი სექსუალური მომსახურების შედეგად მიღებული თანხა, ასევე, მობილური ტელეფონები და კომპიუტერული ტექნიკა.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 143-ე პრიმა მუხლის მე-3 ნაწილის ,,ბ" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც გულისხმობს ორი ან მეტი პირის მიმართ ადამიანით ვაჭრობას (ტრეფიკინგი).

• The Ministry of Internal Affairs arrested 1 person on the fact of human traffick...
The employees of Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational measures and investigative actions detained a foreign citizen - L.L. (DoB 1992) in Zestaponi municipality, on charges of human trafficking.
The investigation established that the accused person, promised to be employed in one of the beauty salons in Batumi to the citizens of the Republic of Thailand - I.C. (DoB 1987), T.J. (DoB 1985) and P.S. (DoB1984) who arrived to Georgia with this goal. L.L. tricked them into his place of temporary residence in the town of Zestaponi, confiscated their ID documents and forced them to provide sexual services to clients in exchange for certain payment.
The police, as a result of operational and investigative actions detained L. L. as an accused.
Illegally seized passports, money obtained as a result of forced sexual services, as well as mobile phones and computer equipment were seized as evidence.
The investigation is being conducted according to Article 143, part III, sub-paragraph "B" of the Criminal Code of Georgia, which refers to human trafficking (trafficking) against two or more persons.