შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ჟურნალისტისთვის პროფესიულ საქმიანობაში ძალადობის მუქარით, უკანონოდ ხელის შეშლის, ძალადობითა და ძალადობის მუქარით დევნის და ჯგუფურად ჩადენილ ძალადობის ფაქტებზე კიდევ 2 პირი - 1991 წელს დაბადებული გ. გ. და 1989 წელს დაბადებული გ.ხ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა გ.გ.-მ და გ.ხ.-მ მიმდინარე წლის 5 ივლისს, თბილისში, რუსთაველის გამზირზე „თბილისი პრაიდის“ საწინააღმდეგოდ გამართული აქციის მიმდინარეობის დროს, ქაშუეთის ეკლესიის მიმდებარე ტერიტორიაზე „ცხრა აპრილის“ ბაღში, ტელეკომპანია „ფორმულას“ ოპერატორს ჟურნალისტური საქმიანობაში ხელი შეუშალეს და ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენეს.
5-6 ივლისს გამართული აქციების მიმდინარეობის დროს ჟურნალისტისთვის პროფესიულ საქმიანობაში ძალადობის მუქარით, უკანონოდ ხელის შეშლის, ძალადობითა და ძალადობის მუქარით დევნის, ასევე, ჯგუფური ძალადობის ფაქტებზე სულ დაკავებულია 31 პირი, კერძოდ:
• ჟურნალისტებისთვის პროფესიულ საქმიანობაში ძალადობის მუქარით, უკანონოდ ხელის შეშლის, ჯგუფური ძალადობის და ძალადობის მუქარით დევნის ფაქტებზე დაკავდა 27 პირი;

The officers of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-investigative activities, detained G.G. (DoB1991) and G.Kh. (DoB 1989) for unlawful interference with the journalist’s professional activities under the threats of violence, persecution under violence, or threat of violence and group violence.
The investigation established that G.G. and G.Kh. on July 5 of the current year, during the counter-manifestation of “Tbilisi Pride” verbally and physically assaulted the cameraman of “Formula” TV Company and interfered with the journalist’s professional activities in “9 April” Park located near the “Kashueti” church.
During the protest rallies held on July 5-6, 31 people were arrested in total for unlawful interference with the journalist’s professional activities under the threats of violence, persecution under violence, or threat of violence and group violence, in particular:
• 27 individuals have been arrested for unlawful interference with the journalist’s professional activities under the threats of violence, persecution under violence, or threat of violence and group violence;