შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ჟურნალისტისთვის პროფესიულ საქმიანობაში ძალადობის მუქარით, უკანონოდ ხელის შეშლის, ძალადობითა და ძალადობის მუქარით დევნის და ჯგუფურად ჩადენილ ძალადობის ფაქტებზე კიდევ ერთი პირი - 1997 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ნ. გ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა ნ.გ.-მ მიმდინარე წლის 5 ივლისს, თბილისში, რუსთაველის გამზირზე, „თბილისი პრაიდის“ საწინააღმდეგოდ გამართული აქციის მიმდინარეობის დროს, რევაზ თაბუკაშვილისა და გიორგი ჭანტურიას ქუჩების კვეთაზე, „ტვ პირველის“ ოპერატორს სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულებისას ფიზიკური და სიტყვიერი შეურაცხყოფა მიაყენა.
სამართალდამცველებმა 14 ივლისს, 1988 წელს დაბადებული ვ.ბ. დააკავეს, რომელმაც „ტვ პირველის“ ოპერატორს სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულებისას ფიზიკური და სიტყვიერი შეურაცხყოფა მიაყენა.

• Ministry of Internal Affairs detained another violent protester during the rally...
Ministry of Internal Affairs detained another violent protester during the rally against Tbilisi Pride on July 5
The officers of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-investigative activities, detained N.G. (DoB 1997) for unlawful interference with the journalist’s professional activities under the threats of violence, persecution under violence, or threat of violence and group violence.
The investigation established that on July 5 of the current year the accused N.G. verbally and physically abused the cameraman of “TV Pirveli” while performing his professional duties at the intersection of Revaz Tabukashvili and Giorgi Chanturia streets on Rustaveli Avenue.
Law enforcement officers arrested V.B. (DoB1988) on July 14 of the current year for physical and verbal abuse of TV Pirveli cameraman while performing professional duties.
The investigation is in progress under Article154, Part 2, Article 156, Part II, Subparagraph "A" and Article 225, Part II of the Criminal Code of Georgia.