• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ 5 ივლისს “თბილისი პრაიდის” საწინააღმდეგოდ გამართული...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ 5 ივლისს “თბილისი პრაიდის” საწინააღმდეგოდ გამართული აქციის კიდევ 4 მონაწილე დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს, თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ჟურნალისტის პროფესიულ საქმიანობაში ძალადობის მუქარით უკანონოდ ხელის შეშლის, ძალადობითა და ძალადობის მუქარით დევნის, ჯგუფური ძალადობის ფაქტებზე კიდევ 4 პირი: 1983 წელს დაბადებული ა.ნ., 1999 წელს დაბადებული თ.დ., 1986 წელს დაბადებული ი. ქ. და 1996 წელს დაბადებული თ. ხ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, მიმდინარე წლის 5 ივლისს, თბილისში, რუსთაველის გამზირზე “თბილისი პრაიდის” საწინააღმდეგოდ გამართული აქციის მიმდინარეობის დროს, დაკავებულმა ა.ნ.-მ და თ.დ.-მ ინგოროყვას ქუჩაზე მდებარე ორგანიზაცია „სირცხვილიას“ ოფისში, ტელეკომპანია „ტვ 1“-ის ჟურნალისტსა და ოპერატორს, სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულებისას ფიზიკური და სიტყვიერი შეურაცხყოფა მიაყენა.
დაკავებულებმა ი.ქ.-მ და თ.ხ.-მ რუსთაველის გამზირზე, პარლამენტის მიმდებარედ, ტელეკომპანია „მთავარი არხის“ ოპერატორს სამსახურებრივი საქმიანობისას სიტყვიერი და ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენეს.
ამ დროისთვის, მიმდინარე გამოძიების ფარგლებში, სამართალდამცველების მიერ სულ 7 პირია დაკავებული. გრძელდება ინტენსიური საგამოძიებო და სამძებრო მოქმედებები.

• The Ministry of Internal Affairs additionally detained 4 participants of the pro...
The Ministry of Internal Affairs additionally detained 4 participants of the protest rally against ”Tbilisi Pride” on July 5
The Officers of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-investigative activities detained four persons: A.N. (DoB 1983), T.D. (DoB 1999), I.K. (DoB 1986) and T.Kh. (DoB 1996) for unlawful interference with the journalist’s professional activities under the threat of violence, persecution under violence and threat of violence and violence committed in group.
The investigation established that on July 5 of the current year, during the rally on Rustaveli Avenue held against "Tbilisi Pride", A.N. and T.D. verbally and physically assaulted the journalist and the cameraman of “TV Pirveli” TV company in the process of fulfilling their professional duties.
The detainees- I.K. and T.Kh., verbally and physically abused the cameraman of “Mtavari Arkhi” TV company on Rustaveli Avenue, near the Parliament building.
The investigation is in progress under Articles 154, Part II, 156, Part II, sup-paragraph "A" and Article 225, Part II envisaged by the criminal Code of Georgia.
At this stage, a total of 7 citizens are detained by law enforcement officers within the frames of the ongoing investigation. Intensive investigative and search activities are underway.