• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ 2002 წლიდან განზრახ მკვლელობის მცდელობისთვის ძებნილი...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ძებნის სამმართველოს თანამშრომლებმა 2002 წელს ჩადენილი დანაშაულისთვის ძებნილი პირი - 1975 წელს დაბადებული კ.ც. დააკავეს. იგი დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილი მკვლელობის მცდელობისთვის იძებნებოდა.
გამოძიებით დადგენილია, რომ მსჯავრდებულმა კ.ც.-მ 2002 წლის 4 სექტემბერს, ჭიათურაში, ნინოშვილის ქუჩაზე მდებარე სკვერთან, ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით გ.ტ.-ს სხეულზე 5 ჭრილობა მიაყენა, ხოლო მისმა თანმხლებმა კ.ვ.-მ ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით სასიკვდილოდ დაჭრა ჯ.ზ., რის შემდეგაც ორივე პირი შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
დაჭრილი გ.ტ. სამედიცინო დაწესებულებაში გადაიყვანეს, სადაც შესაბამისი მკურნალობა ჩაუტარდა, ხოლო ჯ.ზ. მეორე დღეს საავადმყოფოში გარდაიცვალა.
კ.ვ. პოლიციამ 2004 წელს დააკავა.
2002 წელს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ჭიათურის რაიონული სამმართველოს წარმოებაში კ.ც.-ის მიმართ არსებულ სისხლის სამართლის საქმეზე სასამართლომ გამამტყუნებელი განაჩენი გამოიტანა და სასამართლოს გადაწყვეტილებით, იმავე წლიდან მასზე ძებნა მიმდინარეობდა.

• The Ministry of Internal Affairs arrested a man wanted for the attempted murder ...
The employees of the Search Department under the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained a person wanted for a crime committed in 2002 - K.C. (DoB 1975) for the attempted murder under aggravating circumstances.
The investigation established that on September 4, 2002, near the square on Ninoshvili Street in Chiathura, the convict shot G.T. five times, while his accompanying person - K.V. inflicted a lethal wound to J.Z. Both persons fled from the scene of incident.
Wounded G.T. was taken to a medical facility, where appropriate treatment was provided to him, while J.Z. died the next day in the hospital.
Police arrested K.V. in 2004.
In 2002, based on the proceedings conducted by Chiatura District Division of Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department, the court issued a guilty verdict on the criminal case against K.C. and announced him as wanted.