• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ 2 კილოგრამამდე ნარკოტიკული საშუალება ”კოკაინი” ამოიღ...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ 2 კილოგრამამდე ნარკოტიკული საშუალება ”კოკაინი” ამოიღო - დაკავებულია 1 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტისა და სსიპ შემოსავლების სამსახურის საბაჟო დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, თურქეთის რესპუბლიკის მოქალაქე, 1979 წელს დაბადებული ა.გ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისა და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ფაქტზე, თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში დააკავეს.
შემოსავლების სამსახურის საბაჟო დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ა.გ.-ის კუთვნილი ბარგისა და ხელბარგის შემოწმების შედეგად, სამგზავრო ჩანთაში, წინასწარ მოწყობილ სამალავში დაახლოებით 2 კილოგრამამდე ნარკოტიკული საშუალება „კოკაინი“ აღმოაჩინეს.
სამართალდამცველებმა ნარკოტიკული საშუალება „კოკაინი“ ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს.
ამ ეტაპზე, გამოძიებით დგინდება, რომ ბრალდებულმა ნარკოტიკული საშუალება, სავარაუდოდ, ბრაზილიის რესპუბლიკაში შეიძინა და ტრანზიტული გზით საქართველოში შემოტანა.
გამოძიება განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისა და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ფაქტზე, საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის მე-6 და 262-ე მუხლის მე-4 ნაწილებით მიმდინარეობს.

• Ministry of Internal Affairs seized up to 2 kilograms of “Cocaine” - 1 person ar...
The officers of the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs and the Customs Department of LEPL Revenue Service, as a result of jointly held investigative activities, arrested A.G. (DoB 1979) – the citizen of the Republic of Turkey at the Tbilisi International Airport for illegal purchase and storage of drugs in especially large quantities and illegal import to Georgia.
The officers of the Customs Department of the Revenue Service, after checking the luggage and hand luggage belonging to A.G. found approximately 2 kilograms of “Cocaine” in a special cache of the travel bag.
Law enforcement officers seized the "Cocaine" drug as evidence.
At this stage, the investigation established that the accused allegedly purchased a “Cocaine” drug in the Republic of Brazil and brought it to Georgia.
The investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities and illegal import to Georgia- Article 260, Part VI and Article 262, Part IV of the Criminal Code of Georgia.