• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ 2 ან მეტი პირის დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილი გა...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ 2 ან მეტი პირის დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის ბრალდებით მუხრანში ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მცხეთა-მთიანეთის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1992 წელს დაბადებული , წარსულში სხვადასხვა დანაშაულისთვის ნასამართლევი, გ.ო. 2 ან მეტი პირის დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის ბრალდებით, მუხრანში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 7 ივლისს, საკუთარ საცხოვრებელ სახლში, მამას - 1968 წელს დაბადებულ ა.ო.-ს და ბაბუას - 1945 წელს დაბადებულ გ.ო.-ს ცივი იარაღით სხეულზე მრავლობითი ჭრილობა მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. მიყენებული დაზიანებების შედეგად, ორივე დაჭრილი მამაკაცი გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა გ.ო. 9 ივლისს, მუხრანში დააკავეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 109-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც დამამძიმებელ გარემოებაში 2 ან მეტი პირის განზრახ მკვლელობას გულისხმობს.

• One person detained in Mukhrani for premeditated murder under aggravating circum...
One person detained in Mukhrani for premeditated murder under aggravating circumstances committed against two or more persons
The officers of Mtskheta-Mtianeti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities detained previously convicted, G.O. (DoB 1992) in Mukhrani for premeditated murder under aggravating circumstances committed against two or more persons.
Investigation established that on July 7 of the current year, detainee inflicted multiple injuries with a cold steel to his father- A.O. (DoB 1968) and grandfather (DoB 1945) G.O. in his own house and fled from the place of crime. Due to the sustained traumas both male victims died.
G.O. was detained by the law enforcers two days later.
Investigation is in progress on the fact of premeditated murder under aggravating circumstances committed against two or more persons, crime envisages under the article 19, III part, sub-paragraph “A” of the Criminal Code of Georgia.