• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ”ქურდულ სამყაროსთან” კავშირში მყოფი 5  პირი დააკავა,...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ”ქურდულ სამყაროსთან” კავშირში მყოფი 5  პირი დააკავა,  ხოლო 1 პირს ბრალი პენიტენციურ დაწესებულებაში წარედგინა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს გურიის პოლიციის დეპარტამენტისა და ოზურგეთის რაიონული პროკურატურის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, თბილისში, ოზურგეთსა და დაბა ურეკში „ქურდულ სამყაროსთან” კავშირში მყოფი 5 პირი დააკავეს.
„ქურდული სამყაროს“ წევრობის ფაქტზე დაკავებული არიან: 1991 წელს დაბადებული გ.ხ. მეტსახელად “ხოშტო” და წარსულში მრავალჯერ ნასამართლევი 1981 წელს დაბადებული ე.ბ. მეტსახელად “ედო”.
„ქურდული სამყაროს საქმიანობის მხარდაჭერის“ ფაქტზე დაკავებულია - წარსულში ნასამართლევი 2000 წელს დაბადებული ლ.რ.
„ქურდული სამყაროს წევრისთვის“ მიმართვის ფაქტზე დაკავებული არიან - 1977 წელს დაბადებული კ.ბ. და წარსულში მრავალჯერ ნასამართლევი 1983 წელს დაბადებული ვ.ჩ.
რაც შეეხება 1984 წელს დაბადებულ წარსულში მრავალჯერ ნასამართლევ მ.ხ-ს, მას „ქურდული სამყაროს წევრობისთვის“ ბრალი პენიტენციურ დაწესებულებაში წარედგინა.
ინტენსიურ რეჟიმში ჩატარებული გამოძიებით, მათ შორის მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, რამდენიმე თვის განმავლობაში განხორციელებული ფარული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად დადგინდა, რომ დაკავებულები მონაწილეობდნენ „ქურდული სამყაროს” საქმიანობაში, უკავშირდებოდნენ ე.წ „კანონიერ ქურდებს“ და ასრულებდნენ მათ დავალებებს.
კერძოდ, „ქურდული გარჩევებით“, დაშინებით, მუქარით, საკუთარი კრიმინალური გავლენების გამოყენებითა და უკანონო ქმედებებით ძალაუფლებისა და ავტორიტეტის მოპოვების, ასევე, პირადი და სხვისი სარგებლის მიღების მიზნით გურიის რეგიონში, ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის დაბა ურეკში და სოფელ წყალწმინდაში ახორციელებდნენ „ქურდული სამყაროს“ საქმიანობას.
პოლიციამ, ბრალდებულების პირადი და საცხოვრებელი სახლების ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცებად ამოიღო მობილური ტელეფონები და ნარკოტიკული საშუალება.

• Ministry of Internal affairs arrested 5 people connected to the ”World of Thieve...
Ministry of Internal affairs arrested 5 people connected to the ”World of Thieves” 1 person was charged in penitentiary
As a result of joint operational measures and investigative actions 5 people were detained on judge’s ruling by the employees of Guria Police Department of the Ministry of Internal Affairs and employees of Regional Prosecutor’s Office of Ozurgeti, in Tbilisi, Ozurgeti and Ureki for being in contact with “world of thieves”.
G.Kh., born in 1991, nicknamed "Khoshto", and E.B., born in 1981, nicknamed "Edo", who has been convicted many times in the past, have been arrested for being members of “world of thieves”.
L.R., born in 2000, previously convicted, has been arrested on the charge of supporting the activities of “world of thieves”.
For the fact of "appealing to a member of the world of thieves”: K.B., born in 1977, and V.Ch., born in 1983 who has been convicted many times in the past, have been arrested.
M.Kh., born in 1984 and convicted many times in the past, was charged with "membership in the world of thieves” in a penitentiary.
Crimes committed envision imprisonments up to 10 years.
An intensive investigation, including undercover investigative actions carried out over several months based on a judge's ruling, revealed that the detainees were participating in the activities of the “world of thieves”, were connected to the so-called "thieves in law" and were carrying out their tasks.
In particular, they carried out activities of the “world of thieves” in the Guria region, in the town of Ureki and the village of Tskaltsminda, Ozurgeti municipality, with the aim of gaining power and authority through "thieves' quarrels", intimidation, threats, use of their own criminal influence, and illegal actions, as well as obtaining personal and other people's benefits.
Police, as a result of searching the defendants' personal and residential homes, seized mobile phones and narcotics as evidence.
An investigation is ongoing into the criminal case under Article 223 Prima, Part 1, Article 223 Tertia, Part 2, and Article 223 Quarta, Part 1, of the Criminal Code of Georgia.