• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ „ქურდულ სამყაროსთან“ კავშირში მყოფი 3 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, გენერალურ პროკურატურასთან ერთად, კომპლექსურად ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, თბილისში, „ქურდულ სამყაროსთან“ კავშირში მყოფი 3 პირი დააკავეს.
„ქურდული სამყაროს“ წევრობის ფაქტზე დაკავებულები არიან: წარსულში ნასამართლევი 1969 წელს დაბადებული დ.თ. და 1990 წელს დაბადებული ვ.გ. (მეტსახელად „ბაჩი“). ხოლო, „ქურდული სამყაროს“ წევრისათვის მიმართვის ფაქტზე დაკავებულია წარსულში ნასამართლევი 1990 წელს დაბადებული დ.ც.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა დ.ც.-მ ფინანსური დავის გადაწყვეტის მიზნით, „ქურდული სამყაროს“ წევრს - მეტსახელად „ბაჩის“ მიმართა. მეორე მხარემ თავის მხრივ, ასევე კრიმინალურ ავტორიტეტებს სთხოვა დახმარება, რის შემდეგაც, ბრალდებულ დ.თ.-ს საცხოვრებელ ბინაში „ქურდული გარჩევა“ მოეწყო.
ბრალდებულებმა ე.წ. ქურდული ტრადიციების შესაბამისად მოწყობილ შეკრებაზე, მოდავე მხარეს მეორის სასარგებლოდ, განსაზღვრულ დროში გარკვეული თანხის გადახდა დააკისრეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 223-ე პრიმა მუხლის პირველი ნაწილით და 223-ე მეოთხე პრიმა მუხლის პირველი ნაწილით მიმდინარეობს.

• The Ministry of Internal Affairs arrested 3 persons connected with “Thieves Worl...
Employees of the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs, along with the General Prosecutor's Office, as a result of complex operational measures and investigative actions, arrested 3 persons in connection with the " Thieves World" in Tbilisi based on the judge's decision.
The following persons were detained for membership of the “Thieves World” : previously convicted D.T. (DoB 1969) and V.G. (DoB 1990, nicknamed "Bachi") while, previously convicted D.C. (DoB 1990) was arrested for applying a member of the "Thieves' World".
The investigation established that the accused D.C., in order to resolve the financial dispute, appealed to a member of the "Thieves' World" - nicknamed "Bachi". The other party, on the other hand, also asked the criminal authorities for assistance, after which a "criminal skirmish" was organized in the apartment of D.T.
The defendants at a gathering organized in accordance with the traditions of the “Thieves World”, resolved the dispute and ordered one of the disputing parties to pay a certain sum of money in favor of the other party.
The investigation is being conducted under Article 223, p-art I of the Criminal Code of Georgia and Article 223 (4), part I of the Criminal Code of Georgia.