• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის“ ოფისის ფასადზე არსებ...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის“ ოფისის ფასადზე არსებული ბანერის დაზიანების ფაქტზე ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ისანი-სამგორის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1991 წელს დაბადებული დ.კ. ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარებისა და სხვისი ნივთის დაზიანების ბრალდებით, კახეთში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 17 მარტს, დ.კ.-მ კახეთის გზატკეცილზე მდებარე „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის“ ოფისის ფასადზე არსებულ ბანერს ავტომობილიდან, პნევმატური იარაღიდან ესროლა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა დ.კ. მომხდარიდან რამდენიმე საათში, ცხელ კვალზე დააკავეს.
პოლიციამ, დაკავებულის საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას, დანაშაულის ჩადენის იარაღი - პნევმატური პისტოლეტი, ცეცხლსასროლი იარაღის ვაზნები და ნარკოტიკული საშუალება “ მარიხუანა” ნივთმტკიცებად ამოიღო.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 236-ე და 187-ე მუხლებით მიმდინარეობს, რაც ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარებას და სხვისი ნივთის დაზიანებას გულისხმობს.

• Ministry of Internal Affairs detained one person for damaging banner on United N...
Ministry of Internal Affairs detained one person for damaging banner on United National Movement headquarters
The officers of Isani-Samgori police division of Tbilisi Police Department under the Ministry of Internal Affairs detained D.K. (DoB1991) in Kakheti region as a result of operative and investigative activities for illegal purchase-keeping-carrying of firearms and damaging other’s property.
The investigation established that on March 17 of the current year, D.K. made a shot with a pneumatic weapon from the car to the direction of the banner placed on the facade of the United National Movement headquarters located on Kakheti highway and fled from the crime scene.
Law enforcers took D.K. under arrest several hours after the incident, as a result of immediate police activities.
As a result of the search activities held in detainee’s apartment, police seized a weapon of crime - pneumatic pistol, firearm cartridges and "marijuana" as evidence.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase-keeping-carrying of firearms and damaging other’s property, crimes envisaged under the articles 236 and 187 of the Criminal Code of Georgia.