• შინაგან საქმეთა სამინისტრო შეუერთდა აქციას – „დედამიწის საათი“
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ გლობალური გარემოსდაცვით აქციას – „დედამიწის საათი“ - სოლიდარობა გამოუცხადა და ადმინისტრაციულ შენობებზე განათება 20:30 საათიდან 21:30 საათამდე გამორთო.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო ერთი საათის განმავლობაში ელექტროენერგიის მოხმარებაზე უარის თქმით შეურთდა ყოველწლიურ კამპანიას, რომელიც მთელ დედამიწას მოიცავს. ეს მსოფლიოში უდიდესი გარემოსდაცვითი აქციაა, რომლის დროსაც მილიონობით ადამიანი ერთი საათის განმავლობაში ელექტროენერგიას არ იყენებს და ამით პლანეტის მწვანე და უსაფრთხო მომავლის მხარდაჭერას გამოხატავს.

Ministry of Internal Affairs declared solidarity to the global international campaign “Earth Hour” and turned off the lights in administrative buildings of the agency from 20:30 pm to 21:30 pm.
The Ministry of Internal Affairs has joined an annual campaign uniting the entire earth by refusing to consume electricity for an hour. It is the largest environmental action in the world, during which millions of people refuse to use electricity for one hour, thus expressing support for the green and secure future of the planet.