• შინაგან საქმეთა სამინისტრო საქველმოქმედო აქციებს ონის რაიონში აგრძელებს
შინაგან საქმეთა სამინისტრო აგრძელებს მინისტრ ალექსანდრე ჭიკაიძის ინიციატივით დაწყებულ საქველმოქმედო აქციას საქართველოს მაღალმთიან რეგიონებში მცხოვრები სიღარიბის ზღვარს მიღმა მყოფი ოჯახების დასახმარებლად. შსს-ს დაცვის პოლიციის და საინფორმაციო-ანალიტიკური დეპარტამენტის თანამშრომლები, საქველმოქმედო აქციის ფარგლებში, ონის რაიონის სოფლებს ესტუმრნენ და იქ მცხოვრები 90-მდე ოჯახი საკვები პროდუქტებით მოამარაგეს.
საქველმოქმედო აქცია დეკემბრის ბოლომდე გაგრძელდება და საქართველოს რამდენიმე მაღალმთიან რეგიონს მოიცავს. სამინისტრო სულ 500-მდე ოჯახს დაეხმარება. საქველმოქმედო აქცია საინფორმაციო-ანალიტიკური დეპარტამენტის ორგანიზებით ხორციელდება და მაღალმთიან რეგიონებში მცხოვრები უკიდურესად გაჭირვებული ოჯახების საკვები პროდუქტებით მომარაგებას გულისხმობს.

• Charity campaign launched by MIA continues in Oni region
Ministry continues charity campaign initiated by the Minister of Internal Affairs Aleksandre Tchikaize which is aimed for extremely poor citizens living in mountainous regions of Georgia. Officers of Security Police and Information-analytical Department visited villages of Oni region within the frames of the campaign and handed food supplies up to 90 families.
The mentioned charity campaign will continue till the end of December and encompass a number of mountainous regions of the country. With the raised funds, Ministry will provide up to 500 families with food supplies. The mentioned charity campaign is held under the organization of MIA Information-analytical Department, which implies providing food supplies to extremely poor families living in mountainous regions of the country.