• შინაგან საქმეთა სამინისტრო ოჯახში ძალადობის წინააღმდეგ ბრძოლის სოციალური კამპანი...
შინაგან საქმეთა სამინისტრო ოჯახში ძალადობის წინააღმდეგ ბრძოლის სოციალური კამპანიის ფარგლებში ჟურნალისტებისთვის კონკურსს აცხადებს
შინაგან საქმეთა სამინისტრო ახორციელებს ოჯახში ძალადობის წინააღმდეგ ბრძოლის სოციალურ კამპანიას „არა ძალადობას!“. კამპანიაში საზოგადოების ჩართულობის ამაღლების მიზნით, სამინისტრო ოჯახში ძალადობის თემაზე საუკეთესო ჟურნალისტურ ნამუშევარზე ჟურნალისტებისთვის კონკურსს აცხადებს.
კონკურსში მონაწილეობის მიღების მსურველებმა თავიანთი ნამუშევრები შსს-ს სოციალური კამპანიების „ფეისბუკი“-ს გვერდზე „ერთად შევცვალოთ დამოკიდებულება“ 15 დეკემბრამდე უნდა ატვირთონ. გამარჯვებულები რამდენიმე ნომინაციაში გამოვლინდებიან: საუკეთესო ტელესიუჟეტი; საუკეთესო ტელეგადაცემა; საუკეთესო რადიოსიუჟეტი; საუკეთესო რადიოგადაცემა; საუკეთესო სტატია.
ნამუშევრებს შეაფასებს სპეციალური ჟიური, რომლის წევრები არიან: შსს-ს საზოგადოებასთან ურთიერთობის დეპარტამენტის ხელმძღვანელი ნინო გიორგობიანი, შსს-ს საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის პროექტების მართვის სამმართველოს უფროსი მაკა ფერაძე, შსს-ს აკადემიის პროფესიული მომზადების სამმართველოს საპატრულო პოლიციის ფაკულტეტის უფროსი ნოდარ სააკაშვილი, არასამთავრობო ორგანიზაცია „ძალადობისგან დაცვის ეროვნული ქსელი“-ს თავმჯდომარე ნატო შავლაყაძე, გაეროს ქალთა ორგანიზაციის წარმომადგენელი გვანცა ასათიანი, ფსიქოლოგი თეა გოგოტიშვილი, მწერალი დათო ტურაშვილი, ტელეწამყვანი ირაკლი ჩიხლაძე. შინაგან საქმეთა სამინისტრო ასევე აცხადებს კონკურსს მოქალაქეებისთვის - საუკეთესო სლოგანზე, ლოგოსა და ფოტოსურათზე. საკონკურსო ნამუშევრები კამპანიის „ფეისბუკი“-ს გვერდზე უნდა აიტვირთოს. გამარჯვებულები ხმების რაოდენობით გამოვლინდებიან. კონკურსში გამარჯვებულები შსს-სა და გაეროს ქალთა ორგანიზაცია „UN WOMAN“-ისგან სიგელებითა და საჩუქრებით დაჯილდოვდებიან.
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ოჯახში ძალადობის წინააღმდეგ ბრძოლის სოციალური კამპანია „არა ძალადობას“ 25 ნოემბერს დაიწყო. კამპანიის მიზანია საზოგადოების ცნობიერების ამაღლება ოჯახში ძალადობის შესახებ და ამ პრობლემის დასაძლევად საზოგადოების ჩართულობის აუცილებლობის ხაზგასმა. კამპანიის ფარგლებში დაგეგმილი სხვადასხვა ღონისძიების მეშვეობით მოხდება საზოგადოების ინფორმირება იმის შესახებ, რომ ოჯახში ძალადობის მსხვერპლს კანონი იცავს, ხოლო მოძალადეები კანონით ისჯებიან.

• Ministry of Internal Affairs has announced contest for the best journalistic wor...
Ministry of Internal Affairs has launched social campaign – “No to Violence” aimed against domestic violence. In order to involve society more actively in the mentioned campaign Ministry has announced contest for the best journalistic work.
Journalists willing to participate in the contest will have to post their works till December 15 on Ministry’s official page in the social network. Winners will be revealed in the following nominations: best TV story, best radio story, best TV show, best radio show and best article.
Journalistic works will be evaluated by special jury which is comprised of: Head of Public Relations Department Nino Giorgobiani, head of Project Management Division of International Relations Division Maka Peradze, head of Patrol Police Faculty of Professional Training Division Nodar Saakashvili, “National Network for the Protection from Violence” non-governmental organization- Nato Shavlakadze, representative of UN Women Gvantsa Asatiani, psychologist Tea Gogotishvili, write Dato Turashvili, TV presenter Irakli Chikhladze. Ministry of Internal Affairs also announced contest for the civilians for revealing author of the best slogan, logo and photo. Winners will be revealed according to the number of “likes” after posting contest materials on the page of the official facebook page of the Ministry. Winners will be awarded by the Ministry of Internal Affairs and UN Women organization with certificates and prizes.
Ministry of Internal Affairs, along with other state agencies launched the social campaign against domestic violence –“No to Violence” with the support of the US Embassy on November 25. Aim of the campaign is to raise awareness among society on domestic violence and to emphasize the importance of citizens’ involvement in overcoming the mentioned problem. Within the frames of the campaign activities, public will be informed that victims of domestic violence are protected by the law and offenders are punished by the Georgian legislation.