შინაგან საქმეთა სამინისტრო ივლისის თვის და იანვარ-ივლისის დანაშაულის სტატისტიკას აქვეყნებს. აღნიშნული სტატისტიკა ასახავს როგორც შინაგან საქმეთა სამინისტროს, ასევე საქართველოს ყველა საგამოძიებო უწყების მონაცემებს, რომელიც მოიცავს საქართველოში არსებულ იმ სამინისტროების სტრუქტურაში შემავალ დანაყოფებს, რომლებიც თავიანთი ქვემდებარეობის მიხედვით აწარმოებენ გამოძიებას სისხლის სამართლის საქმეებზე, კერძოდ: შინაგან საქმეთა სამინისტრო, მთავარი პროკურატურა, იუსტიციის სამინისტრო, თავდაცვის სამინისტრო, სასჯელაღსრულებისა და პრობაციის სამინისტრო, ფინანსთა სამინისტრო.
2015 წლის ივლისი
2015 წლის ივლისის თვეში საქართველოს ყველა საგამოძიებო უწყების მიერ რეგისტრირებულ იქნა 3302 დანაშაული, რომელთაგან გაიხსნა 1378 დანაშაული. დანაშაულის გახსნის პროცენტია 41.73%. ხოლო წინა წლის ანალოგიურ საანგარიშო პერიოდთან შედარებით დანაშაულის პროცენტული კლებაა -3.62%.
2015 წლის ივლისის თვეში შსს-ს ტერიტორიული დანაყოფების საგამოძიებო ქვემდებარეობის მიხედვით რეგისტრირებულ იქნა 2111 დანაშაული, რომელთაგან გაიხსნა 1199 დანაშაული. დანაშაულის გახსნის პროცენტია 56.8%. ხოლო წინა წლის ანალოგიურ საანგარიშო პერიოდთან შედარებით დანაშაულის პროცენტული კლებაა -8.1%.
2015 წლის ინავარ-ივლისი
2015 წლის იანვარ-ივლისის თვეებში საქართველოს ყველა საგამოძიებო უწყების მიერ რეგისტრირებულ იქნა 20438 დანაშაული, რომელთაგან გაიხსნა 11506 დანაშაული. დანაშაულის გახსნის პროცენტია 56.3%. ხოლო წინა წლის ანალოგიურ საანგარიშო პერიოდთან შედარებით დანაშაულის პროცენტული კლებაა -4.32%.
2015 წლის იანვარ-ივლისი
2015 წლის იანვარ-ივლისის თვეებში შსს-ს ტერიტორიული დანაყოფების საგამოძიებო ქვემდებარეობის მიხედვით რეგისტრირებულ იქნა 14339 დანაშაული, რომელთაგან გაიხსნა 9536 დანაშაული. დანაშაულის გახსნის პროცენტია 66.5%. ხოლო წინა წლის ანალოგიურ საანგარიშო პერიოდთან შედარებით დანაშაულის პროცენტული კლებაა -4.81%.

Ministry of Internal Affairs publishes crime statistics for July and January-July period, 2015. The mentioned statistics is comprised of the data provided by the Ministry of Internal Affairs as well as information collected from all investigative agencies throughout the country, which conduct investigation of the criminal cases according to their jurisdiction, in particular: Ministry of Internal Affairs, General Prosecutor’s Office, Ministry of Justice, Ministry of Defense, Ministry of Finance and Ministry of Corrections.
July, 2015
In June of 2015, 3302 crime cases have been registered out of which 1378 cases were solved. Case-solving index is 41.73%. In comparison with the results of the same period of the last year, the number of crime decreased by -3.62%.
In June 2015, 2111 crime cases were registered by MIA territorial units according to their investigation jurisdiction, out of which 1199 cases were solved; case-solving index in 56.8%. In comparison with the results of the same period of the previous year the number of crime increased by -8.1%.
January-July 2015
In the period between January-July 2015 all the investigative agencies throughout Georgia registered 20438 crimes, 20438 cases are solved. The index of the solved cases is 56.3%. It should be noted, that criminal cases decreased by -4.32% in comparison with the same period of the previous year.
January-July, 2015
In the period between January-June 2015 MIA territorial units registered 14339 criminal cases according to their investigation jurisdictions, 9536 cases had been solved. The index of the solved cases comprises up to 66.5%. It should be noted, that criminal cases decreased by -4.81% in comparison with the same period in previous year.