• შინაგან საქმეთა მინისტრმა ტაბახმელაში პოლიციის ახალი შენობა გახსნა
შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვახტანგ გომელაურმა ტაბახმელაში პოლიციის შენობა გახსნა. მინისტრმა, პირველ მოადგილესთან - შალვა ბედოიძესთან და მოადგილესთან - გიორგი ბუთხუზთან ერთად, ახალი შენობა დაათვალიერა და თანამშრომლებს თანამედროვე სტანდარტების პოლიციის შენობაში საქმიანობის გაგრძელება მიულოცა.
ტაბახმელაში პოლიციის შენობა ამ დრომდე, დროებით იყო განთავსებული ადგილობრივი თვითმმართველობის მოძველებულ შენობაში. პოლიციის ახალი შენობა ახალ ლოკაციაზე აშენდა.
ტაბახმელის პოლიციის სამმართველოში იმუშავებს კრიმინალური პოლიციის 25 თანამშრომელი, რომლებიც ადმინისტრაციულად თბილისს შემოერთებული დასახლებების - წავკისის, შინდისისა და კოჯრის, ასევე, ოქროყანის მოსახლეობას მოემსახურებიან.
შენობაში განთავსებულია ნივთმტკიცებების, საიარაღო, ამოცნობის, მოსასვენებელი და სასადილო ოთახები, აგრეთვე, სპორტული დარბაზი. ოპერატიული, საგამოძიებო, საუბნო მიმართულებით მომუშავე და დაცვის პოლიციის თანამშრომლებისთვის მოწყობილია სამუშაო სივრცეები.
ახლად აშენებული, თანამედროვე სტანდარტების შენობა უახლესი ინვენტარით არის აღჭურვილი და ადაპტირებულია შშმ პირების საჭიროებებზე.
პოლიციის ახალი შენობის დათვალიერების შემდეგ, ვახტანგ გომელაურმა თანამშრომლებთან სამუშაო თათბირი ჩაატარა. შეხვედრაზე ხაზი გაესვა შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპოლიციო ინფრასტრუქტურის განახლების პროექტებს, რომელთა ფარგლებში, ბოლო წლებში, საქართველოს მასშტაბით, უწყების დანაყოფებისთვის არაერთი ახალი შენობა აშენდა.
პრემიერ-მინისტრის გადაწყვეტილებით, პოლიციელებისთვის ღირსეული სამუშაო გარემოს შექმნისა და სოციალური გარანტიების გაუმჯობესების მიზნით იზრდება შინაგან საქმეთა სამინისტროს საბიუჯეტო სახსრები. ამასთანავე, მთავრობასთან კოორდინაციით, შინაგან საქმეთა სამინისტროს ინფრასტრუქტურის განვითარებისთვის გათვალისწინებულია პოლიციის შენობების რემონტი, საპოლიციო ბაზების მშენებლობა-რემონტი, შეიარაღებისა და მატერიალურ-ტექნიკური ბაზის განახლება.
მოსახლეობისთვის საპოლიციო მომსახურების ხარისხის და ყველა თანამშრომლისთვის სამუშაო პირობების კიდევ უფრო მეტად გაუმჯობესების მიზნით, ინფრასტრუქტურული პროექტები მთელი ქვეყნის მასშტაბით გაგრძელდება.

• The Minister of Internal Affairs opened newly built police building in Tabakhmel...
The Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri, opened new police building in Tabakhmela. The Minister, along with the First Deputy Minister – Shalva Bedoidze and Deputy Minister – Giorgi Butkhuzi, inspected the new building and congratulated the employees on continuing their activities in the police building of modern standards.
Up to date, police building in Tabakhmela was temporarily located in the old local self-government building, while new police building was built at a new location.
25 criminal police officers will work in Tabakhmeli Police Department, serving residents of Tsavkisi, Shindisi, Kojri and Okrokana settlements that are administratively connected to Tbilisi.
The building has evidence, armory, identification, lounge and dining rooms, as well as a gym. Workspaces have been arranged for operational, investigative and precinct employees, as well as for security police employees.
The newly built, modern building is equipped with the latest equipment and is adapted to the needs of people with disabilities.
After inspecting the new police building, Vakhtang Gomelauri held a working meeting with the police employees. At the meeting, the police infrastructure renovation projects of the Ministry of Internal Affairs were outlined, within the framework of which, a number of new buildings were built for the MIA structural units throughout Georgia.
According to the Prime Minister's decision, in order to create a decent work environment for police officers and improve social guarantees, the budget of the Ministry of Internal Affairs was increased. In coordination with the government, for the development of the infrastructure of the Ministry of Internal Affairs, renovation of police buildings, construction-renovation of police bases, renewal of armaments and material-technical base are planned to be implemented.
In order to further improve the quality of police services for the population and the work conditions for all employees, infrastructure projects will continue throughout the country.