• შინაგან საქმეთა მინისტრმა სხვადასხვა დეპარტამენტის დირექტორებთან თათბირი გამართა
შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვახტანგ გომელაურმა სამინისტროს სხვადასხვა დეპარტამენტის ხელმძღვანელებთან სამუშაო თათბირი გამართა.
შეხვედრას სასაზღვრო პოლიციის უფროსი, საპატრულო პოლიციის, ადმინისტრაციის, გენერალური ინსპექციის, სტრატეგიული კომუნიკაციების, ადამიანური რესურსების მართვის, შიდა აუდიტის, ოპერატიული უზრუნველყოფის და საინფორმაციო-ანალიტიკური დეპარტამენტების დირექტორები დაესწრნენ.
ვახტანგ გომელაურმა დანაყოფების ხელმძღვანელი პირებისგან კვარტალური ანგარიშები მოისმინა, გაეცნო მათ მიმდინარე და სამომავლო გეგმებს.
თათბირზე განხილულ იქნა საზღვრის ეფექტური მართვის მიმართულებით გადადგმული ქმედითი ნაბიჯები, ასევე, სასაზღვრო სექტორებზე არსებული ინფრასტრუქტურის გაუმჯობესების პროცესი და განხორციელებული და მიმდინარე საკანონმდებლო რეფორმები.
შეხვედრაზე საუბარი ასევე შეეხო სხვადასხვა დეპარტამენტში განხორციელებულ სიახლეებსა და პროექტებს. მათ შორის, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტში ავტოპარკის განახლებას, პატრულ-ინსპექტორების სამუშაო პირობების გაუმჯობესებას, ახალი და თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისი აღჭურვილობების გადაცემას.
შინაგან საქმეთა მინისტრმა მოადგილესთან - ალექსანდრე დარახველიძესთან ერთად ასევე, შეხვედრა გამართა დროებითი მოთავსების უზრუნველყოფის, იურიდიული, საერთაშორისო ურთიერთობების, მიგრაციის, ადამიანის უფლებათა დაცვისა და გამოძიების ხარისხის მონიტორინგის დეპარტამენტების დირექტორებთან და შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიის რექტორთან.
სამუშაო თათბირზე განხილულ იქნა ბოლო დროს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ შემუშავებული და ინიცირებული კანონპროექტები.
სამინისტროს ხელმძღვანელმა პირებმა, მინისტრს მათი კომპეტენციის ფარგლებში დანაყოფების საქმიანობის, ასევე განხორციელებული რეფორმებისა და პროექტების შესახებ დეტალური ინფორმაცია მიაწოდეს.
შეხვედრის დასასრულს ვახტანგ გომელაურმა შეხვედრაში მონაწილე პირებს კონკრეტული დავალებები მისცა და გაწეული საქმიანობისთვის მადლობა გადაუხადა.

• The Minister of Internal Affairs held a meeting with directors of various depart...
The Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri, held a meeting with the heads of various departments of the Agency.
The meeting was attended by the heads of Border Police, Patrol Police, Administration, General Inspection, Strategic Communications, Human Resources Management, Internal Audit, Operative and information-analytical departments.
Vakhtang Gomelauri received information on quarterly reports from the heads of the structural units, got acquainted with their current and future plans.
At the meeting parties discussed effective steps taken in the direction of effective border management, as well as the process of improving the existing infrastructure on the border sectors and the implemented and ongoing legislative reforms.
The parties reviewed the novelties and projects implemented in different departments, including the renewal of the car fleet in the Patrol Police Department, improvement of the working conditions of patrol inspectors, transfer of new and contemporary equipment in line with the existing standards.
The Minister of Internal Affairs together with the Deputy Minister - Aleksandre Darakhvelidze also held a meeting with the directors of the Departments of Temporary Placement, Legal, International Relations, Migration, Human Rights Protection and Investigation Quality Monitoring and the Rector of the Academy of the Ministry of Internal Affairs.
Draft laws elaborated and initiated by the Ministry of Internal Affairs were also discussed at the working meeting.
The leadership of various structural units provided the Minister with detailed information on the activities, as well as on implemented reforms and projects within their competence.
At the end of the meeting, Vakhtang Gomelauri gave relevant instructions to the participants of the meeting and expressed his gratitude for their work.