• შინაგან საქმეთა მინისტრმა სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულების დროს დაღუპული პო...
შინაგან საქმეთა მინისტრმა სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულების დროს დაღუპული პოლიციელების მემორიალი გვირგვინით შეამკო
შინაგან საქმეთა მინისტრმა ვახტანგ გომელაურმა, მოადგილეებთან ერთად, რუსეთ-საქართველოს ომის დროს სამშობლოს სამსახურისთვის თავგანწირულ შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომელთა მემორიალი გვირგვინით შეამკო.
სამინისტროს ეზოში, საქართველოს ერთიანობისთვის დაღუპული პოლიციელების მემორიალი ყვავილებით შეამკეს და 2008 წლის ომის გმირების ხსოვნას პატივი მიაგეს შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვადასხვა დეპარტამენტის ხელმძღვანელებმაც.
16 წლის წინ, 2008 წლის აგვისტოში, რუსეთ-საქართველოს ომის დროს შინაგან საქმეთა სამინისტროს 14 და სანაპირო დაცვის 5 თანამშრომელი დაიღუპა.

• The Minister of Internal Affairs laid a wreath at the memorial of the policemen ...
The Minister of Internal Affairs laid a wreath at the memorial of the policemen who fell in the line of duty
The Minister of Internal Affairs - Vakhtang Gomelauri, together with his deputies, laid a wreath at the memorial of the employees of the Ministry of Internal Affairs who sacrificed their lives for serving homeland during the Russia-Georgia war.
In the courtyard of the Ministry, the memorial of police officers who died for the unity of Georgia was decorated with flowers, and the heads of various departments of the Ministry of Internal Affairs paid tribute to the memory of heroes of August War 2008.
16 years ago, in August 2008, during the war between Russia and Georgia, 14 employees of the Ministry of Internal Affairs and 5 employees of the Coast Guard were killed.