• შინაგან საქმეთა მინისტრმა სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულების დროს დაღუპული პო...
შინაგან საქმეთა მინისტრმა სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულების დროს დაღუპული პოლიციელების მემორიალი გვირგვინით შეამკო
შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვახტანგ გომელაურმა, მოადგილეებთან ერთად, 2008 წლის აგვისტოს რუსეთ-საქართველოს ომის 14 წლისთავთან დაკავშირებით, სამშობლოს სამსახურისთვის თავგანწირულ შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომელთა მემორიალი გვირგვინით შეამკო.
სამინისტროს ეზოში, საქართველოს ერთიანობისთვის დაღუპული პოლიციელების მემორიალი ყვავილებით შეამკეს და 2008 წლის ომის გმირების ხსოვნას პატივი მიაგეს სხვადასხვა დეპარტამენტის ხელმძღვანელებმაც.
14 წლის წინ, რუსეთ-საქართველოს ომის დროს, შინაგან საქმეთა სამინისტროს 14 და სანაპირო დაცვის 5 თანამშრომელი დაიღუპა. ვახტანგ გომელაურის გადაწყვეტილებით, დაღუპული თანამშრომლების შვილებსა და ოჯახებს ტრადიციულად მატერიალური დახმარება გაეწიათ.

• The Minister of Internal Affairs laid a wreath at the memorial of the police off...
The Minister of Internal Affairs laid a wreath at the memorial of the police officers fallen in the line of duty
On the 14th anniversary of the Russian-Georgian war of August 2008, the Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri, along with his deputies, laid a wreath at the memorial of the employees of the Ministry of Internal Affairs who sacrificed their lives while serving for homeland.
In the courtyard of the Ministry, the memorial of the policemen who died for the unity of Georgia was decorated with flowers. Heads of various departments also paid their respects to the memory of heroes of 2008 war.
14 years ago, in August 2008, during the war between Russia and Georgia, 14 employees of the Ministry of Internal Affairs and 5 employees of the Coast Guard were killed. According to the decision of Vakhtang Gomelauri, children and families of the deceased employees were provided with material assistance.