• შინაგან საქმეთა მინისტრმა სამინისტროს შიდა საფეხბურთო ტურნირის ფინალში გამარჯვე...
შინაგან საქმეთა მინისტრმა სამინისტროს შიდა საფეხბურთო ტურნირის ფინალში გამარჯვებული გუნდი დააჯილდოვა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა საფეხბურთო ტურნირის ფინალური შეხვედრა გაიმართა შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიაში, რომელსაც მინისტრი - ვახტანგ გომელაური და მინისტრის მოადგილეები: ალექსანდრე დარახველიძე, იოსებ ჭელიძე და გიორგი ბუთხუზი დაესწრნენ.
ფინალურ შეხვედრაში ერთმანეთს დაუპირისპირდნენ საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის და საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის გუნდები. დაძაბული მატჩი საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის გუნდის გამარჯვებით დასრულდა.
გამარჯვებული გუნდი შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვახტანგ გომელაურმა ტურნირის თასით, ხოლო აღნიშნული გუნდის ფეხბურთელები - მედლებით პირადად დააჯილდოვა. ასევე, სპეციალური ჯილდო გადაეცა ტურნირის საუკეთესო ბომბარდირს, სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის გუნდის წევრს - დავით ჯანაშიას, რომელმაც ტურნირის მიმდინარეობისას მეტოქის კარში 19 გოლი გაიტანა.
ბოლო ერთი თვის განმავლობაში, "პოლიციელის დღე 2022"-თან დაკავშირებით, შინაგან საქმეთა სამინისტროში საფეხბურთო ტურნირი მიმდინარეობდა. მასში სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფის გუნდები მონაწილეობდნენ.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საფეხბურთო ტრადიციული ყოველწლიური შიდა ტურნირის მიზანია სამინისტროს თანამშრომლებს შორის ჯანსაღი ცხოვრების წესის პოპულარიზაცია და ხელშეწყობა.

• The Minister of Internal Affairs awarded the winner team of the final of the Min...
The Minister of Internal Affairs awarded the winner team of the final of the Ministry's internal football tournament
The final match of the internal football tournament of the Ministry of Internal Affairs was held at the Academy of the Ministry of Internal Affairs, which was attended by Minister Vakhtang Gomelauri and Deputy Ministers: Aleksandre Darakhvelidze, Ioseb Chelidze and Giorgi Butkhuzi.
Teams of the Emergency Situations Management Service and the Patrol Police Department competed each other in the final match. The intense match ended with the victory of the team of the Emergency Situations Management Service.
The winner team was personally awarded by the Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri, with the tournament cup, and the players of the mentioned team - with medals. Special award was given to the best scorer of the tournament, a member of the team of the Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department - Davit Janashia, who scored 19 goals during the tournament.
During the last month, in connection with "Police Day 2022", a football tournament was held at the Ministry of Internal Affairs. Teams from different units of the Ministry participated in it.
The aim of the traditional annual internal football tournament of the Ministry of Internal Affairs is to promote healthy lifestyle among the employees of the Ministry.