• შინაგან საქმეთა მინისტრმა მომსახურების სააგენტოს რუსთავის ცენტრალური დეპარტამენტ...
შინაგან საქმეთა მინისტრმა მომსახურების სააგენტოს რუსთავის ცენტრალური დეპარტამენტის განახლებული შენობა დაათვალიერა
შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვახტანგ გომელაურმა, მოადგილესთან - გიორგი ბუთხუზთან ერთად მომსახურების სააგენტოს რუსთავის ცენტრალური დეპარტამენტის განახლებული შენობა დაათვალიერა. მომსახურების სააგენტოს დირექტორმა - ბესიკ ტეფნაძემ სტუმრებს მიმდინარე სიახლეები გააცნო და განახლებული ინფრასტრუქტურა დაათვალიერებინა.
რუსთავის ცენტრალური დეპარტამენტის განახლებული, თანამედროვე დიზაინის შენობა უახლესი ტექნიკითა და ინვენტარითაა აღჭურვილი. შენობის ინფრასტრუქტურა კეთილმოწყობილია და შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირთა საჭიროებებზე სრულად არის მორგებული.
პირველი თებერვლიდან, მთელი ქვეყნის მასშტაბით, მომსახურების სააგენტოს თანამშრომლები კომფორტული, თანამედროვე და მაღალი ხარისხის სამუშაო ფორმებით განაგრძობენ საქმიანობას.
ვახტანგ გომელაურმა რუსთავის საგამოცდო პრაქტიკული მოედანი და ახალი მოდელის თანამედროვე GPS სისტემით აღჭურვილი „SKODA RAPID“-ის საგამოცდო სატრანსპორტო საშუალებები დაათვალიერა.
მომსახურების სააგენტოს რუსთავისა და გორის სტრუქტურულ ერთეულებში საგამოცდო მანქანების ავტოპარკი განახლდა.
პირველი თებერვლიდან, მართვის უფლების მიღების მსურველები „B“ კატეგორიის პრაქტიკულ გამოცდას თანამედროვე GPS სისტემით აღჭურვილი, „SKODA RAPID“-ის მოდელის სატრანსპორტო საშუალებებით აბარებენ, ხოლო საქართველოს მასშტაბით სხვა სტრუქტურულ ერთეულებში გამოცდები კვლავ SHKODA FABIA-ს - მოდელის მანქანით ჩაბარდება. 2021 წლის განმავლობაში მანქანები ეტაპობრივად მთელი საქართველოს მასშტაბით ჩანაცვლდება.
გარდა ამისა, პირველი თებერვლიდან, მომსახურების სააგენტოს გორის სტრუქტურულ ერთეულში მოქალაქეები „B“ კატეგორიის მართვის უფლების მისაღებ პრაქტიკულ გამოცდას ახალ საგამოცდო პრაქტიკულ მოედანზე აბარებენ, ქუთაისის მომსახურების ცენტრში კი „C1“, „C“, „D1“, „D“, „C1E“, „D1E“, „CE“ და „DE“ კატეგორიებისთვის განკუთვნილი ახალი პრაქტიკული საგამოცდო მოედანი მოეწყო.

• The Minister of Internal Affairs visited the renovated building of the Rustavi C...
The Minister of Internal Affairs visited the renovated building of the Rustavi Central Department of the Service Agency
The Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri, together with his Deputy, Giorgi Butkhuzi, visited the renovated building of the Rustavi Central Department of the Service Agency. Director of the Service Agency - Besik Tepnadze familiarized guests with current novelties and the updated infrastructure.
The renovated, modern design building of the Rustavi Central Department is equipped with the latest equipment and inventory. The infrastructure of the building is well-equipped and fully adapted to the needs of people with disabilities.
Beginning from February 1, employees of the Service Agency will continue fulfilling their duties in comfortable, modern and high-quality uniforms across the country. Vakhtang Gomelauri toured the Rustavi examination practical field and SKODA RAPID examination vehicles equipped with a new, contemporary GPS system.
The fleet of vehicles for practical testing has been renewed in Rustavi and Gori structural units of the Service Agency.
From February 1, those willing to obtain a driving license will pass the "B" category practical exam with "SKODA RAPID" model vehicles equipped with a modern GPS system, while in other structural units throughout Georgia the exams will be passed by SHKODA FABIA model. Throughout 2021, cars will be gradually replaced throughout Georgia.
In addition, from February 1, citizens will take a practical test for the right to obtain “B" category driving license at a new practice field arranged at in the Gori structural unit of the Service Agency , while in Kutaisi Service Center, new practical examination field for "C1", "C", "D1", "D", "C1E" , A "D1E", "CE" and "DE" categories was arranged.